polecamy

Znajdź w Toruniu

zamieszczaj ogłoszenia

Galeria

57.jpg

Polecamy

Odwiedziny

Odsłon : 2143088

Pytanie na sesję

Co sądzicie o poziomie nauczania na studiach?
 

oceń LipDub'a UMK

LipDub UMK jest?
 


Porady

Po przejściu przez etap studiów można dojść  do wniosku, że większość popełnia  wiele błędów. Czasami  słuchając starszych można pomyśleć, że mówią, żeby mówić i się chwalić się ,że wiedzą więcej. Większość także myśli po „przejściu przez studia”, że mieli jednak rację. Nasze rady dla Was są takie, że możecie się z nimi zapoznać, albo i nie. Oto one:


1)    Większość – 70% wiedzy zdobytej  na uczelni przydaje się w przyszłej pracy. Prędzej czy później spotkamy się z większością zagadnień podczas rekrutacji. Myślę tu głównie o dużych firmach.  Oczywiście jest to zależne od kierunku studiów. Każdy student z reguły myśli po fakcie i nie pozwólmy byśmy należeli do większości.

2)    Pierwsze podejścia są najłatwiejsze zawsze, czyli nauka na bieżąco popłaca. Pierwsze podejścia i tkz. Zerówki ( dodatkowe podejście do egzaminu, których przy niepowodzeniu nie wpisuje się do index’u „z reguły”, a ustalany termin jest zazwyczaj wcześniejszy niż normalne-pierwsze podejście ) ograniczają się do elementarnej wiedzy głównie z zakresu wykładów. Późniejsze terminy mogą zawierać pytania z literatury podawanej przez wykładowcę itp.

3)    Obecności są przydatne – zapamiętany student i jego twarz przez wykładowcę, listy obecności, listy na zerowy termin egzaminu itp.

4)    Wypożyczaj  to, co jest wymagane przez wykładowców na zajęcia jak najszybciej, po to by nie kupować czegoś co za chwilę nie będzie potrzebne, a co tanie nie jest. Biblioteka główna UMK ( korzystać mogą wszyscy studenci , nie tylko UMK ) i wydziałowa jest czymś co powinno się odwiedzić. Wszyscy studenci mogą skorzystać z tkz. Książnicy Kopernikańskiej UMK - ul. Słowackiego 8 (blisko centrum) obok akademików osiedla centrum.


5)    Nie walczmy „namiętnie” o średnią ,ponieważ zawsze spotkamy kogoś, kto  zepsuje nam średnią.  Nie popisujmy się wiedzą i nie wchodźmy w dyskusje z wykładowcami, bo bardziej zaszkodzimy niż pomożemy sobie.
6)    Polecamy Koła Naukowe – warto! Każdy student będzie miał dodatkowy plus w swoim CV.

 

7)    Korzystajmy ze wszystkich możliwości oferowanych przez uczelnię. Od wyjazdów na wymianę studencką do organizacji studenckich i nie tylko. Zawsze dodatkowa przygoda Cię spotka.
8)    Uczmy się języków dla siebie, a nie ,że musimy.
9)    Integracja to podstawa - Student sam nie jest w stanie zapewnić sobie wspomnień.
10)    Studiujesz w fajnym mieście, więc jak się nudzisz to skorzystaj z oferty bardziej kulturalnej: Teatr, koncerty, kino, Galerie, festiwale
11)    Czytajmy czasem ogłoszenia wydziałowe. Zawsze znajdziemy coś  ciekawego i będziemy lepiej poinformowany , niż reszta.
12)    Profesorowie to głównie teoretycy, niż praktycy.
13)    Szanuj innych stódentów niezależnie jacy są.
14)    Kserujmy poza uczelnią, gdzie jest zawsze taniej. Porównuj ceny xero. Warto przejść 100 metrów gdzie może być taniej nawet o 5gr na kopii ! Pamiętajmy, iż student jest związany z tą czynnością przez pięć lat.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

znajdźpartnerzy

Kultura:

Gazetki promocyjne

komunikacja miejska

MZK.jpg

tagi

toruniu koncert pracy studenci student torunia film toruń festiwalu centrum cinema program festiwal bilety zdjęcia teatr wstęp warsztaty koncertu wolny miejsce miasta muzeum spotkanie artusa kino tofifest zapisy informacji odnowa godziny konkurs oferty kina teatru studiów karier kopernika toruńskie juwenalia odnowie studenckich miejsca imprezy koncerty studenta weekend uczelni nagrody stypendium

Powered by RafCloud

Współpraca

Reklama

partnerzy medialni

 

TANI FOTOGRAF