polecamy

Znajdź w Toruniu

zamieszczaj ogłoszenia

Galeria

54.jpg

Polecamy

Odwiedziny

Odsłon : 2143402

Pytanie na sesję

Co sądzicie o poziomie nauczania na studiach?
 

oceń LipDub'a UMK

LipDub UMK jest?
 
Akademik czy wynajem?
Spis treści
Akademik czy wynajem?
Minusy akademików
Akademiki - podsumowanie
Wynajem pokoi, mieszkań
Pytania do wynajmujących
Wszystkie strony

Każdy student niezależnie od roku studiów staje zazwyczaj przed dylematem „ gdzie zamieszkać?” Akademik? Wynająć kawalerkę lub pokój? Mieszkać samemu czy jako współlokator? W zależności co wybierzecie na pewno będziecie mile zaskoczeni  bądź zawiedzeni, ponieważ wszystko ma wady jak i zalety. Spróbujemy je zestawić, by podjąć właściwe decyzje.

AKADEMIK

http://www.umk.pl/studenci/ds/


Plusy:

1.    Darmowy Internet, który nie zawsze funkcjonuje należycie - zdarzają się  awarie spowodowane obciążeniem sieci w godzinach szczytu.

2.     Możliwość integracji, która powinna być plusem numer jeden.  Ilość nowo poznanych ludzi jest oczywiście uzależniona od akademika  w którym zamieszkacie. W niektórych drzwi nie zamykają się praktycznie przez ponad połowę doby, a  innych zazwyczaj znajomości ograniczają się do tkz. segmentów, gdzie mieszka się zwykle w cztery osoby.  Najważniejsze jednak jest, aby zamieszkać z ludźmi „nadającymi” na tych samych falach.  Student musi być często ugodową osobą, bo zawsze może trafić jeszcze gorzej. Akademik jest niewątpliwie miejscem gdzie student zintegruje się praktycznie wszędzie : we wspólnej kuchni, łazience,  pralni, na korytarzu czy windzie.

3.    W akademikach znajdziecie miejsca, gdzie każdy student ma swobodny dostęp do TV, pralki czy lodówki. Nie będziecie przejmować się dodatkowymi opłatami za prąd, wodę czy gaz. Każde z tych miejsc jest miejscem integracji, np.: ”Telewizornia” jest miejscem gdzie spotkasz nowych znajomych i miejscem kłótni o wybór kanałów mimo, iż wiele ich nie ma.

4.    Zapoznając się z powyższymi punktami, można zadać sobie pytanie : Jak się uczyć, gdy trafię do pokoju, gdzie drzwi się „nie będą się zamykały” ze względu na imprezy itp?  Pomyślano w akademikach także o ambitnych studentach. Są tkz. „kujownie” gdzie będzie krzesełko ze stolikiem i lampką – gdzie raczej nikt wam nie powinien przeszkadzać.

5.    W akademiku znajdziecie także pomoc od starszych roczników. Zawsze poznacie kogoś z tego samego wydziału i będziecie mieli możliwość zadania  nurtujących was pytań, jak również zapytać o notatki innego studenta.

6.    Plusem, który jest na pewno znaczącym kryterium wyboru, jest po prostu jego cena. Niestety ciągle wzrastająca, ze względu na wzrastające ceny wody i ogrzewania w Polsce, jak również przez niegospodarność większości  studentów.

7.    Darmowa komunikacja między akademikami i uczelnią, jest pewnym plusem, z którego możecie także skorzystać. Np. Macie chłopaka lub dziewczynę w innym pokoju, akademiku? To macie darmowe rozmowy ze sobą za pomocą aparatu stacjonarnego. Pozostałym współlokatorom to jednak niekoniecznie może się podobać.

8.    Akademiki położone są zazwyczaj blisko Wydziału, choć czy będziecie mieli niedaleko zależy od różnych czynników.  1) Jedni chcąc mieszkać np. na osiedlu Centrum by mieć blisko na starówkę, mają daleko na wydział np. na Bielanach. 2) Kwestia czy dostaniecie miejsce tam gdzie wam odpowiada. 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

znajdźpartnerzy

Kultura:

Gazetki promocyjne

komunikacja miejska

MZK.jpg

tagi

toruniu koncert pracy studenci student torunia film toruń festiwalu centrum cinema program festiwal bilety zdjęcia teatr wstęp warsztaty koncertu wolny miejsce miasta muzeum spotkanie artusa kino tofifest zapisy informacji odnowa godziny konkurs oferty kina teatru studiów karier kopernika toruńskie juwenalia odnowie studenckich miejsca imprezy koncerty studenta weekend uczelni nagrody stypendium

Powered by RafCloud

Współpraca

Reklama

partnerzy medialni

 

TANI FOTOGRAF