polecamy

Znajdź w Toruniu

zamieszczaj ogłoszenia

Galeria

lud2.jpg

Polecamy

Odwiedziny

Odsłon : 2151227

Pytanie na sesję

Co sądzicie o poziomie nauczania na studiach?
 

oceń LipDub'a UMK

LipDub UMK jest?
 
Studia w Toruniu


Zaświadczenie z dziekanatu w autobusach nieważne

Student przez kilka lat studiów może doświadczyć wielu sytuacji takich jak: zgubienie legitymacji studenckiej, niepodbicie jej w dziekanacie bądź jej nieotrzymanie w pierwszych dniach października na pierwszym roku studiów. Niektórzy studenci polegają wtedy na zaświadczeniu z dziekanatu, z którego wynika, że są studentami i zakończą naukę w określonym terminie. Niestety takie zaświadczenia są nieważne w autobusach, ponieważ regulamin MZK określa wyraźnie, iż dokumentem upoważniającym do ulgowych przejazdów jest tylko legitymacja studencka. Regulamin może się zmieniać, więc zawsze dopytujmy kontrolera biletów, w sytuacji gdy nie posiadamy przy sobie legitymacji, co możemy zrobić, by zapłacić jak najmniejszą karę. Dwa lata temu istniała możliwość, za niewielką karą około 7 zł dostarczenia legitymacji do zajezdni w terminie późniejszym i anulowania normalnej kary. Dopytujmy zawsze kontrolera lub w zajezdni autobusowej o szczegóły, a nigdy nie powinniśmy popadać w popłoch.

 


Toruńska noc naukowców

To coroczne wydarzenie organizowane na UMK, które ma miejsce we wrześniu każdego roku. III edycja nocy naukowców miała miejsce 28 września przy Wydziale Chemii UMK (Gagarina 7 - osiedle Bielany). Na wykłady, pokazy, warsztaty i konkursy wstęp jest wolny. Należy pamiętać, iż na niektóre punkty programu obowiązują wejściówki bądź zapisy. Wszystkie informacje na stronie imprezy: http://nocnaukowcow.torun.pl/

 

 


O czym warto pamiętać na początku studiów?

 

Read morePaździernik dla wielu studentów to nowy etap w ich życiu. Nowe miasto, nowi ludzie, nowe atrakcje i studia mogą niektórym przyćmić kilka ważnych spraw które powinniśmy mieć na uwadze.

1) Odwiedźmy nasze uczelniane serwisy informacyjne - czyli strony wydziałowe i uczelniane, na których odnajdziemy dokładne informacje o rzeczach, które powinniśmy zrobić. Oprócz rozpoczęcia roku akademickiego, odebrania legitymacji studenckiej, pamiętajmy, iż początek października to także terminy składania wniosków o stypendia. Jeżeli chcemy otrzymywać przykładowo stypendium socjalne, miejmy na uwadze, iż musimy zdobyć zaświadczenia o dochodach lub inne dokumenty niezbędne do przedstawienia komisji stypendialnej. Dopytujmy w dziekanatach o szczegóły lub samorządzie studenckim. Niektórzy studenci mogą mieć problem z czasowym skompletowaniem dokumentów np ze względu na miejsce zamieszkania, jeżeli nie pomyślą o tym wcześniej.  (.....)

 

 

Wyrok za podrobienie podpisu na UMK

Na stronie Radia Sfera możemy przeczytać o wyroku sądowym nałożonym na studenta Prawa i Administracji UMK, który w 2011r. złożył z dziekanacie indeks ze sfałszowanym podpisem na zaliczenie przedmiotu. Panie w dziekanacie zauważywszy incydent powiadomiły Władze UMK, które skierowały sprawę do prokuratury. Wyrok sądu: rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata i 600 złotych grzywny. To nie wszystko co czeka jednak studenta. Sprawa została skierowana do Komisji dyscyplinarnej i czeka na swój finał. Komisja najprawdopodobniej podejmie decyzję o skreśleniu z listy studentów.

 

Nabór wniosków o Akademik - terminy

Drodzy studenci, jeżeli myślicie o zamieszkaniu w przyszłym roku w Domu studenckim - akademiku to należy pamiętać o tym, żeby w terminie poskładać niezbędne dokumenty (wniosek i załączniki) .

TERMINY:

Studenci kontynuujący naukę,  doktoranci oraz osoby ubiegające się o miejsce rodzinne - wnioski składamy na początku czerwca! Miejmy na uwadze trwającą dla wielu sesję w tym czasie, żeby przysłowiowo nie obudzić się za późno

Nowoprzyjęci studenci oraz pozostali zwykle do końca sierpnia !

 

Wszystkie niezbędne informacje oraz tematy dotyczące niezbędnych dokumentów w dziale AKADEMIKI na stronie samorządu studenckiego UMK oraz AKTUALNOŚCIACH

http://www.samorzad.umk.pl/index.php?module=akademiki&page=0

 


Progi stypendialne na UMK 2011/12

Na stronie samorządu studenckiego UMK opublikowano progi dla stypendium Rektora, socjalnego i osób niepełnosprawnych w części toruńskiej uniwersytetu.

Stypendium za wyniki w nauce (Rektora)

Student musi mieć na uwadze, iż nie każda osoba mająca średnią powyżej 4,0 otrzyma stypendium Rektora. Od tego tygodnia decyzje będą wydawane systematycznie przez poszczególne wydziały. W podziale stypendium Rektora ustanowiono dwa progi:

1) od 4.00 do 4.5099 (kwota stypendium 300 zł),

2) od 4,51 do 5.0 (kwota stypednium 450 zł).

Stypendium socjalne i dodatek mieszkaniowy

Wydziały od tego tygodnia powinny systematycznie wydawać decyzje, zaś stypendium socjalne powinien otrzymać każdy, u kogo dochód na członka rodziny nie przekracza kwoty 782,60 zł. Kwotę 400 zł otrzymają osoby, u których dochód w rodzinie na osobę nie przekracza 400,99 zł, a pozostałe osoby otrzymają 200 zł (od 401 zł do 782,60 zł). Dodatek mieszkaniowy wynosił będzie 150 zł.

Stypendium dla osób niepełnosprawnych:

W zależności od stopnia niepełnosprawności osoby posiadające:
1) Znaczny stopień otrzymają 300 zł,
2) Umiarkowany stopień: 200 zł,
3) Lekki: 100 zł.

 


Dostęp do danych GUS przez studentów UMK

Studenci UMK dzięki podpisaniu porozumienia między Głównym Urzędem Statystycznym  i Urzędem Statystycznym w Bydgoszczy a UMK mogą mieć dostęp do:

  • biuletynów
  • roczników
  • prac statystycznych
  • opracowań i danych

Studenci mogą korzystać z bazy danych wyłącznie na miejscu przy ulicy Mickiewicza 10/16 w Toruniu.

 


Status studenta - aspekty

Wielu studentów docenia możliwości jakie daje status studenta dopiero jako  absolwent. Student, do 26 roku życia, posiada wiele ulg w różnych obszarach życia. Studentowi przysługują ustawowe 51% zniżki na komunikację, wiele ulg i promocji w różnorodnych ofertach. Przykładem mogą być wyjścia do kina, teatru, na imprezy biletowane, zakup książek, tańsze ksero, tańszy udział w kursach i szkoleniach czy również zakup studenckiego trunku jakim jest piwo.

Student może również wyjechać na wycieczki dofinansowane z uczelni, jak również wziąć udział w programach wymiany międzynarodowej. Kreatywni studenci jeżeli chcą mogą skorzystać oferty Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości i założyć firmę na preferencyjnych warunkach w odniesieniu do tradycyjnie prowadzonej działalności gospodarczej.

 

Po zajęciach

Dla studentów, którzy chcieliby zapełnić szerzej swoje CV polecamy zapoznanie się na własnych wydziałach i uczelniach z możliwościami dotyczącymi:

I) wyjazdów zagranicznych, które pozwolą wam na szlifowanie języka, zwiedzenie innych krajów oraz dadzą wam ogromne atuty w waszym CV

Przykładem jest program ERASMUS na UMK: http://www.umk.pl/wspolpraca/europrogedu/erasmus/

II) uczestnictwa w najbardziej interesujących was Kół Naukowych i Organizacjach Studenckich - http://umk.pl/studenci/org/

III) innych możliwości jakie gwarantuje status studenta na waszym wydziale - przykładem jest możliwość otrzymania przez studentów Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania oryginalnego oprogramowania Microsoftu - program MSDNAA. Student musi się dowiedzieć bliżej na swoim wydziale o dodatkowych możliwościach skierowanych do studentów.

 


Read more

Zmiany w przyznawaniu stypendii studenckich

Odpoczątku nowego roku akademickiego zostanie zwiększony próg dochodu gwarantujący stypendium socjalne. Oznacza to, iż więcej studentów będzie mogło je otrzymać, ze względu na zwiększenie środków na ten cel.  Zlikwidowane zostaną stypendia za wyniki w nauce i sporcie. Na ich miejsce pojawią się stypendia rektora. Będą one przyznawane tylko na wniosek złożony przez studenta. Będzie można się ubiegać o nie, jeżeli student uzyskał za ostatni rok studiów wysoką średnią ocen, za dodatkowe osiągnięcia naukowe, artystyczne, bądź sportowe.

 


Porady

Po przejściu przez etap studiów można dojść  do wniosku, że większość popełnia  wiele błędów. Czasami  słuchając starszych można pomyśleć, że mówią, żeby mówić i się chwalić się ,że wiedzą więcej. Większość także myśli po „przejściu przez studia”, że mieli jednak rację. Nasze rady dla Was są takie, że możecie się z nimi zapoznać, albo i nie. Oto one:

Read more


1)    Większość – 70% wiedzy zdobytej  na uczelni przydaje się w przyszłej pracy. Prędzej czy później spotkamy się z większością zagadnień podczas rekrutacji. Myślę tu głównie o dużych firmach.  Oczywiście jest to zależne od kierunku studiów. Każdy student z reguły myśli po fakcie i nie pozwólmy byśmy należeli do większości.

2)    Pierwsze podejścia są najłatwiejsze zawsze, czyli nauka na bieżąco popłaca. Pierwsze podejścia i tkz. Zerówki ( dodatkowe podejście do egzaminu, których przy niepowodzeniu nie wpisuje się do index’u „z reguły”, a ustalany termin jest zazwyczaj wcześniejszy niż normalne-pierwsze podejście ) ograniczają się do elementarnej wiedzy głównie z zakresu wykładów. Późniejsze terminy mogą zawierać pytania z literatury podawanej przez wykładowcę itp.

3)    Obecności są przydatne – zapamiętany student i jego twarz przez wykładowcę, listy obecności, listy na zerowy termin egzaminu itp.

4)    Wypożyczaj  to, co jest wymagane przez wykładowców na zajęcia jak najszybciej, po to by nie kupować czegoś co za chwilę nie będzie potrzebne, a co tanie nie jest. Biblioteka główna UMK ( korzystać mogą wszyscy studenci , nie tylko UMK ) i wydziałowa jest czymś co powinno się odwiedzić. Wszyscy studenci mogą skorzystać z tkz. Książnicy Kopernikańskiej UMK - ul. Słowackiego 8 (blisko centrum) obok akademików osiedla centrum.

 


znajdźpartnerzy

Kultura:

Gazetki promocyjne

komunikacja miejska

MZK.jpg

tagi

toruniu koncert pracy studenci student torunia film toruń festiwalu centrum cinema program festiwal bilety zdjęcia teatr wstęp warsztaty koncertu wolny miejsce miasta muzeum spotkanie artusa kino tofifest zapisy informacji odnowa godziny konkurs oferty kina teatru studiów karier kopernika toruńskie juwenalia odnowie studenckich miejsca imprezy koncerty studenta weekend uczelni nagrody stypendium

Powered by RafCloud

Współpraca

Reklama

partnerzy medialni

 

TANI FOTOGRAF