polecamy

Znajdź w Toruniu

zamieszczaj ogłoszenia

Galeria

tan2.jpg

Polecamy

Odwiedziny

Odsłon : 2143223

Pytanie na sesję

Co sądzicie o poziomie nauczania na studiach?
 

oceń LipDub'a UMK

LipDub UMK jest?
 


Międzynarodowe doświadczenie w zasięgu ręki!

Jesteś studentem ale chcesz robić coś więcej niż tylko studiować? Chciałbyś się rozwijać, poznawać nowych ludzi, zdobywać profesjonalne doświadczenie i uczyć się języków obcych? AIESEC Toruń UMK otwiera Ci drogę na międzynarodową przygodę w ramach wolontariatu lub profesjonalnych praktyk!Indie? Chiny? Kanada? Afryka? A może kraje europejskie? Daj sobie szansę! Zapoznaj się z projektami wymiany zagranicznej – Global Citizen (wolontariat) i Global Talents (praktyki profesjonalne).Become a Global Citizen! – wolontariatzagranicą.


- Pierwsze wrażenie, które masz odwiedzając ten kraj w listopadzie to ciepło. Około 30 stopni Celsjusza jest wielkim szokiem dla każdej osoby przyjeżdżającej z zimnej Polski. Drugą rzeczą, którą na pewno zauważysz to reakcję ludzi - jesteś dla nich wielką atrakcją. Szczególnie, gdy tak jak ja jesteś małą, białą blondynką. Tak swoje wspomnienia rozpoczyna Kasia, która dzięki wyjeździe na wolontariat Global Citizen miała okazje spędzić niezwykłe chwile w egzotycznej Tanzanii.

 

CZYM JEST GLOBAL CITIZEN?


Global Citizen to międzynarodowy program wymiany dla młodych osób, które zainteresowane są rozwojem osobistym, chcą poznawać obce kultury i dzielić się doświadczeniami własnego kraju. Inicjatywa ta jest realizowana przez organizację studencką AIESEC. Wolontariat ma charakter projektów opartych na edukacji kulturowej, budowaniu tolerancji, rozwijaniu umiejętności trenerskich, marketingowych, przedsiębiorczości, a także zwiększaniu świadomości  społeczeństwa na temat narastających problemów społecznych. Realizowany jest w różnego rodzaju instytucjach: organizacjach pozarządowych, uniwersytetach, szkołach, przedszkolach lub podczas letnich obozów.  
-Wolontariat to nie tylko praca, praca i jeszcze raz praca, a także możliwość poznania fantastycznych ludzi z całego świata i przeżycia niesamowitej przygody- wspomina Alicja, która dzięki Global Citizen podczas miesięcznego pobytu na Ukrainie przełamała własne stereotypy na temat wielu kultur.

GLOBAL CITIZEN W TRZECH ODSŁONACH


Rekrutacja na wolontariat trwa cały rok, ale jeśli chciałbyś wyjechać w styczniu, lutym lub marcu – zgłoś się już dziś! To od Ciebie zależy gdzie pojedziesz i na czym będzie polegała Twoja praca. Mamy do zaoferowania trzy rodzaje programów: Global Citizen Management, który pozwala rozwinąć umiejętności związane z marketingiem, zarządzaniem oraz prowadzeniem szkoleń i warsztatów. Global Citizen Culture skierowany jest do osób zainteresowanych poznawaniem ludzi różnych narodowości, odkrywaniem obcych kultur, ale także aktywnym dzieleniem się informacjami na temat własnej ojczyzny. Z kolei Global Citizen World Issue w dużej mierze odnosi się do aktualnych problemów, z którymi zmaga się świat. Wolontariusz ma okazję pracować na rzecz zwalczania HIV/AIDS, przestrzegania praw człowieka, czy propagowania ekologii.

DLACZEGO WARTO WYJECHAĆ?


- Przede wszystkim dlatego, że życie zaczyna się poza strefą komfortu. I oczywiście dla ludzi. Niesamowicie troskliwi, widzący istotne problemy społeczeństwa, ale najważniejsze - chętni żeby coś zmienić – podsumowała  Kasia po powrocie z  Tanzanii.
Aby wziąć udział w wolontariacie, należy spełniać określone kryteria. Kandydat nie może mieć więcej niż 30 lat,  musi posiadać status studenta, bądź być absolwentem do dwóch lat po ukończeniu studiów. Wymagana jest także znajomość języka angielskiego, przynajmniej na poziomie B1.
Jeśli spełniasz te warunki, zajrzyj na stronę www.globalcitizen.pl, wypełnij aplikację i wpędź koło wielkiej przygody w ruch!

Bring the world into your CV! –  czyli wyjedź na profesjonalną praktykę zagraniczną.

A może masz już dyplom uczelni wyższej, ale nie rozpocząłeś jeszcze pracy na pełnym etacie? Posiadasz doświadczenie w obszarze IT, marketingu lub zarządzania, ale chciałbyś rozwijać swoje umiejętności w wielokulturowym środowisku? Skorzystaj z oferty Global Talents – programu płatnych praktyk zagranicznych AIESEC i zdobądź międzynarodowe doświadczenie! Dowiedz się więcej i aplikuj na  www.globaltalents.pl!

CZYM JEST PROGRAM GLOBAL TALENTS?


Global Talents to międzynarodowy program praktyk zagranicznych skierowany do absolwentów studiów I lub II stopnia, którzy chcą zdobyć profesjonalne doświadczenie, pracując w wielokulturowym środowisku. Osoby biorące udział w programie mają szanse realizować praktykę w następujących obszarach: Marketing, Business Administration, IT, oraz Education. W ramach programu Global Talents można wyjechać do krajów z najprężniej rozwijającą się gospodarką – do Chin, Indii, Brazylii, Turcji czy Japonii - na okres od 3 do 12 miesięcy.

 

DLACZEGO WARTO WYJECHAĆ?


Dzięki AIESEC wyjechałem na praktykę do Iranu do międzynarodowej firmy GEM, gdzie zajmowałem się analizą statystyczną przeprowadzonych ankiet dla 6 krajów: Gwatemali, Iranu, Brazylii, Danii, Węgier oraz Peru. Nauczyłem się posługiwać specjalistycznym programem do sporządzania raportów statystycznych, zacząłem naukę języka perskiego, ale co najważniejsze od podszewki poznałem kulturę Iranu, której nie mógłbym zgłębić  jako zwykły turysta – opowiada Łukasz Szczepański.
Doświadczenie międzynarodowe zdobyte zarówno podczas wolontariatu jak i praktyk zagranicznych AIESEC nie tylko zwiększa szanse na rynku pracy oraz pozwala wyróżnić się poprzez atrakcyjny wpis do CV. Jest to także wspaniała przygoda, która prowadzi do rozwoju umiejętności interpersonalnych oraz osobistych, a także umożliwia budowanie międzynarodowej sieci kontaktów.
Aby wziąć udział w rekrutacji należy spełnić określone wymagania opisane na stronie www.globaltalents.pl, a następnie wypełnić formularz aplikacyjny. Warto również odwiedzić funpage’a Komitetu Lokalnego AIESEC w Toruniu: facebook.com/aiesec.torun.umk

CZYM JEST AIESEC?


AIESEC to międzynarodowa organizacja studencka, licząca ponad 86 000 członków. AIESEC działa w ponad 120 krajach, na ok. 1600 uniwersytetach. Organizacja umożliwia młodym ludziom odkrywanie własnego potencjału, m.in. dzięki udziałowi w praktykach zagranicznych oraz licznych konferencjach, seminariach i projektach tworzących globalne środowisko edukacyjne. AIESEC pomaga studentom rozwijać wrażliwość kulturową, zdolność aktywnego uczenia się, przedsiębiorczość i odpowiedzialność społeczną. Każdy dołączający do Organizacji student bierze udział w Programie Rozwoju, w ramach którego ma możliwość stopniowego poszerzania swojej wiedzy i umiejętności. www.aiesec.pl

Masz pytania? Napisz do nas na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

znajdźpartnerzy

Kultura:

Gazetki promocyjne

komunikacja miejska

MZK.jpg

tagi

toruniu koncert pracy studenci student torunia film toruń festiwalu centrum cinema program festiwal bilety zdjęcia teatr wstęp warsztaty koncertu wolny miejsce miasta muzeum spotkanie artusa kino tofifest zapisy informacji odnowa godziny konkurs oferty kina teatru studiów karier kopernika toruńskie juwenalia odnowie studenckich miejsca imprezy koncerty studenta weekend uczelni nagrody stypendium

Powered by RafCloud

Współpraca

Reklama

partnerzy medialni

 

TANI FOTOGRAF