polecamy

Znajdź w Toruniu

zamieszczaj ogłoszenia

Galeria

ma.jpg

Polecamy

Odwiedziny

Odsłon : 2142844

Pytanie na sesję

Co sądzicie o poziomie nauczania na studiach?
 

oceń LipDub'a UMK

LipDub UMK jest?
 

Uwaga na kieszonkowców w 15 i przelewy internetowe! - porady!

Na portalach społecznościowych i nie tylko można obecnie spotkać wiele ostrzeżeń i komunikatów o skradzionych portfelach i nie tylko. Najwięcej mieszkańców Torunia opisuje swoje "przygody" w autobusach lini nr 15. Studenci opisują nawet domyślny wygląd złodzieja, który według nich nosi czapkę zawsze wraz z plecakiem. Większość z nich również nie zgłasza kradzieży na policji zakładając jej lekceważące podejście bądź bezradność. Warto jednak zgłosić kradzież nawet ze względu odnalezienia przez kogokolwiek samego portfela z dokumentami. Ulica Gagarina podlega pod komisariat Toruń-śródmieście. Pamiętajmy o tym, aby po kradzieży zgłosić w odpowiednim urzędzie skradzenie dowodu osobistego, aby złodziej przykładowo nie zaciągnął dodatkowo jakiś zobowiązań na wasze konto (np.kredytu). Bądźcie czujni przy wsiadaniu i wysiadaniu oraz podczas tłoków, które mogą być czasami sztucznie spowodowane.

Poza bezpiecznymi podróżami busami uczulamy na zwracanie uwagi podczas pisania przelewów internetowych. W sieci ostatnio krąży złośliwy wirus, który podmienia rachunek bankowy na inny, w momencie używania przez nas klawiszów Ctrl+C i Ctrl+V. Wielu z nas kopiuje np. nr rachunku bankowego, który mamy np w mailu, dokumencie pdf (np. w fakturze otrzymanej mailem) i wkleja do systemu bankowego. W momencie wklejania złośliwy wirus z schowka wkleja zupełnie inny numer konta bankowego. Nie sprawdzając ostatecznie rachunku bankowego wysyłamy pieniążki złodziejowi.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

znajdźpartnerzy

Kultura:

Gazetki promocyjne

komunikacja miejska

MZK.jpg

tagi

toruniu koncert pracy studenci student torunia film toruń festiwalu centrum cinema program festiwal bilety zdjęcia teatr wstęp warsztaty koncertu wolny miejsce miasta muzeum spotkanie artusa kino tofifest zapisy informacji odnowa godziny konkurs oferty kina teatru studiów karier kopernika toruńskie juwenalia odnowie studenckich miejsca imprezy koncerty studenta weekend uczelni nagrody stypendium

Powered by RafCloud

Współpraca

Reklama

partnerzy medialni

 

TANI FOTOGRAF