polecamy

Znajdź w Toruniu

zamieszczaj ogłoszenia

Galeria

10.jpg

Polecamy

Odwiedziny

Odsłon : 2144940

Pytanie na sesję

Co sądzicie o poziomie nauczania na studiach?
 

oceń LipDub'a UMK

LipDub UMK jest?
 


Jak radzić sobie na studiach w czasie kryzysu? - 3 sposoby na studencki biznes!

Niepokojąca stopa bezrobocia sukcesywnie zwiększa się z miesiąca na miesiąc, powodując wśród kończących etap edukacji studentów poruszenie. Prawie 14% bezrobocia w Polsce, to zmniejszenie ofert pracy na rynku dla młodych świeżo upieczonych magistrów oraz inżynierów. Choć zdecydowanie większym powodzeniem w pracy będą cieszyli się absolwenci uczelni technicznych, to i dla nich znalezienie pracy przynoszącej korzyści finansowe może okazać się jak szukanie igły w stogu siana. Przeczytajcie klikając "więcej" o 3 sposobach na biznes!

Na podstawie badań pod nazwą “Studencki business plan” przeprowadzonych przez agregator zbierający oferty pracy - jobbaloon, na terenie 3 województw wielkopolskiego, dolnośląskiego oraz mazowieckiego można wnioskować, że absolwenci niezależnie od kierunku studiów  powinni zabezpieczyć się dodatkową formą zarobkowania.

 

Spośród dwustu uczniów uczelni wyższych wyłoniono 3 najlepsze zajęcia dla studentów i świeżo upieczonych absolwentów:

1) Wykorzystaj lekkie pióro - 40 % postanowiło zając się copywritingiem. Ogromnym plusem pełnienia tej funkcji są nie tylko korzyści finansowe, które zależne są od wystawionej od nas ceny za tekst, ale także niezależność czasowa. Stanowisko copywritera wymaga ogromnej dyscypliny, wczesnego wstawania, oraz samozaparcia. Na szczęście, tego Polskim absolwentom nie brakuje, wiedzą, że rynek pracy w Polsce to nie obrona pracy magisterskiej i wymaga wielu poświęceń.

Wstaje o 6:00, ponieważ nie umiem zmobilizować się do pracy w domu, jadę do czytelni lub kawiarni, zazwyczaj siedzę tam do ok 18:00, dziennie potrafię napisać od 10 – 20 tekstów na potrzeby strony. Początku były trudne ponieważ niska cena za jeden artykuł nie mobilizowała, ale wraz ze wzrostem doświadczenia, zarobki rosły. Teraz spokojnie mogę utrzymać się z moich umiejętności. W swoim zawodzie niestety nie mogłem znaleźć pracy, w końcu ilu potrzebnych jest socjologów? Tu mam przynajmniej niezależność, i jestem kowalem własnego losu. Na razie nie planuję innego zajęcia, to wystarczy – mówi Krzysztof świeżo upieczony socjolog.

2) Uczeń + korepetytor = sukces finansowy

30% osób, które ukończyły niedawno szkołę wyższą, zajmuje się prowadzeniem korepetycji. Nie od dziś wiadomo, że rola korepetytora, to coraz bardziej pożądane zajęcie. Dzieci w wieku 7 – 19 lat potrzebują, dodatkowych zajęć najczęściej z przedmiotów ścisłych oraz języków obcych.

Edukacja młodzieży w Polsce szwankuje, dlatego rodzicom zależy na osobie, która jako naukowa – złota rączka, poradzi sobie z niedouczoną pociechą. Praca na tym stanowisku wymaga przede wszystkim wysokiego stopnia komunikatywności oraz zrozumienia, a także wiedzy z danego przedmiotu. Im większa liczba uczniów, tym większe możliwości. Inżynier Politechniki Poznańskiej – Maciej Nowak, dzięki prowadzeniu zajęć z 3 przedmiotów fizyki, matematyki oraz chemii zyskał spore grono podopiecznych, dzięki temu okazało się, że stać go na utworzenie Centrum Edukacji Młodzieżowej, gdzie wraz z kilkoma zatrudnionymi studentami prowadzi szeroko pojęte korepetycje z zakresu przedmiotów licealnych. Specjaliści od spraw zatrudnienia firmy jobbaloon.com, uważają, że wynagrodzenie za taką formę zarobkowania może wynieść nawet do 6 tys. zł!

3) Unijne dotacje na przedszkole

Taką samo popularnością cieszy się wśród studentów (choć zdecydowaną większość stanowią kobiety), jest założenie żłobka lub przedszkola prywatnego. Można zapytać skąd zdobyć pokaźną sumę na takie przedsięwzięcie – na szczęście to zadanie nadal wspomaga Unia Europejska.

Dzięki złożonym dokumentom, możemy ubiegać się o 10, a nawet 20 tys. zł. Jeśli jesteśmy posiadaczami 2 pokojowego mieszkania, część salonu można przeznaczyć na pokój dla dzieci. Zanim inwestycja ruszy pełną parą, warto wcześniej zadbać o zapełnienie miejsc po brzegi. Najprostszym sposobem będzie szukanie wśród znajomych, młodych małżeństw oraz w miejscu zamieszkania. Jeśli, dodatkowo posiadasz doświadczenie w pracy z dziećmi jesteś studentką psychologii bądź pedagogiki, z pewnością zaważy to na liczbie przebywających pod Twoją opieką maluchów. Z powodu braku czasu, rodzice z pewnością nie zrezygnują z dobrze pełnionych przez Ciebie zadań.Pozostałe pomysły głównie opiewają się o branże internetową, marketing, małe firmy zajmujące się pośrednictwem, handlem odzieżą, hodowlą psów, czy otworzeniem nietuzinkowych miejsc sztuki. Jeśli zatem masz możliwość wyboru pomiędzy praca dla siebie a pracą w firmie, z pewnością, ciekawsza okaże się druga opcja, bez względu na to czy zarobisz 5 czy 10 tys., ważne jest to, że sam panujesz nad rozwojem, i jesteś szefem samym dla siebie. Jeśli internet nie pozwoli Ci na spełnianie się zawodowe, zastanów się w jaki sposób najlepiej potrafisz się sprzedać? Jakie talenty w sobie kryjesz i czy pozwolą Ci na samodzielne utrzymanie. Stawiając jasne pytania, myśląc, budując swoją przyszłość niczym układankę rób to w czym czujesz się najlepiej – rozpocznij swój własny domowy biznes.

 

Autor artykułu: Tomasz Zgórecki

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

znajdźpartnerzy

Kultura:

Gazetki promocyjne

komunikacja miejska

MZK.jpg

tagi

toruniu koncert pracy studenci student torunia film toruń festiwalu centrum cinema program festiwal bilety zdjęcia teatr wstęp warsztaty koncertu wolny miejsce miasta muzeum spotkanie artusa kino tofifest zapisy informacji odnowa godziny konkurs oferty kina teatru studiów karier kopernika toruńskie juwenalia odnowie studenckich miejsca imprezy koncerty studenta weekend uczelni nagrody stypendium

Powered by RafCloud

Współpraca

Reklama

partnerzy medialni

 

TANI FOTOGRAF