polecamy

Znajdź w Toruniu

zamieszczaj ogłoszenia

Galeria

25.jpg

Polecamy

Odwiedziny

Odsłon : 2145635

Pytanie na sesję

Co sądzicie o poziomie nauczania na studiach?
 

oceń LipDub'a UMK

LipDub UMK jest?
 

Darmowa kasa, a chętnych brak ...

Zaczynając studia w 2005 roku podczas pierwszych w życiu studenckich Juwenalii już zauważyliśmy walkę o każde skrzyżowanie w Toruniu. Na każdym rogu widzieliśmy przebierańców, niesamowite pomysły, które dawały niesamowite efekty podczas zbiórek. Znajomi i my wstawaliśmy o 2-3 nad ranem by zająć najbardziej ruchliwe miejsca w Toruniu. Zbierało się dziennie od 200 do 500 zł na osobę. A jak wygląda sytuacja dziś?

W piątkowe przedpołudnie wybraliśmy się na spacer ulicami Torunia i najbardziej ruchliwymi skrzyżowaniami Torunia. Ponad połowa ruchliwych skrzyżowań była pusta! Szukaliśmy więc szczęścia na starówce i udaliśmy się w kierunku Szerokiej. Przechodząc pierwszy raz zobaczyliśmy tylko jednego przebierańca! Wracając powoli do domu dwie godziny później zrobiło się tłoczniej. Czterech przebierańców wraz z bocznymi odgałęzieniami Szerokiej! Spacerując po starówce i na jej obrzeżach - najbardziej ruchliwymi skrzyżowaniami spotkaliśmy maksymalnie 20 przebierańców?!! Można więc stwierdzić, że pojęcie „biednego” studenta nie istnieje. Darmowa „Kasa”, a chętnych brak. W przeciwieństwie do innych juwenaliowych dni piątkowej pogodzie nic nie można było zarzucić. Spisała się wyśmienicie w porównaniu do wszystkich leniwych studentów. Licząc możliwość zbierania od wtorku (powinno od środy) do soboty licząc wg najmniejszej wspomnianej stawki - 200 zł można zarobić ponad 1000 zł! Z czego wynika brak inicjatywy studentów? Z lenistwa? Przyzwyczajenia, że dostają gotowe? Strachu, że ktoś ich rozpozna, co jest wręcz kuriozalne? Zauważyliśmy, że większość studentów bardzo podziwia kolegów i koleżanki, którzy mają odwagę na zbiórkę. Zbieranie „kasy na piwo” świadczy o odwadze, kreatywności, asertywności i jest postrzegane za rzecz niesamowicie pozytywną . Walka o miejscówki zeszła na drugi plan, zanika tradycja studencka, a wystarczą tylko chęci! Nasze przemyślenia i opinie oparliśmy o potwierdzone opinie głównie absolwentów, którzy mają identyczne odczucia.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

znajdźpartnerzy

Kultura:

Gazetki promocyjne

komunikacja miejska

MZK.jpg

tagi

toruniu koncert pracy studenci student torunia film toruń festiwalu centrum cinema program festiwal bilety zdjęcia teatr wstęp warsztaty koncertu wolny miejsce miasta muzeum spotkanie artusa kino tofifest zapisy informacji odnowa godziny konkurs oferty kina teatru studiów karier kopernika toruńskie juwenalia odnowie studenckich miejsca imprezy koncerty studenta weekend uczelni nagrody stypendium

Powered by RafCloud

Współpraca

Reklama

partnerzy medialni

 

TANI FOTOGRAF