polecamy

Znajdź w Toruniu

zamieszczaj ogłoszenia

Galeria

14.jpg

Polecamy

Odwiedziny

Odsłon : 2144245

Pytanie na sesję

Co sądzicie o poziomie nauczania na studiach?
 

oceń LipDub'a UMK

LipDub UMK jest?
 

Co powinien zrobić student by nie wyjeżdżać z kraju jako absolwent?

Dawniej studia były utożsamiane z czasem zabawy, po którym na absolwenta czekała praca. Dzisiaj widzimy tysiące naszych rodaków na zmywaku, ochronie lub za barem za granicą. Każdy z nas wolałby jednak zwiedzać inne kraje jako turysta i żyć w swoim kraju. Wielu zastanawia się co robić, by przez resztę życia nie oglądać zmywaka? Wkońcu mając ponad 50 lat za wolne zmywanie i tak pozbawią nas środków do życia... Oto kilka naszych rad i rad wielu ekspertów:

Polska Rada Biznesu, której debata odbyła się niedawno doradzała młodym studentom, by Ci już od pierwszych lat studiów szukali na własną rękę praktycznego wymiaru swojego zawodu (staże i praktyki). Nauka u praktyków uświadomi nam, iż księgowy nie zobaczy po studiach kont "teowych" na których się uczy schematów księgowań, a dekret, którego na studiach 99% nie widziało na oczy, absolwent Marketingu uświadomi sobie, iż marketing to nie wybieranie między białym a czarnym a w głównej mierze statystyka.

Nauka języków, to kolejny standardowy element ważny jak nie najważniejszy w CV - 95% ofert pracy w Warszawie zawiera wymóg przynajmniej stopnia komunikatywnego. Do wielu krajów spoza Europy można się dostać nawet bez wizy! - w tym podobno do Dubaju!

Obserwujcie rynek pracy i wyciągajcie wnioski na temat szans znalezienia pracy po kierunkach studiów jaki studiujecie. Warto myśleć o przekwalifikowaniu się, zrobieniu dodatkowej specjalizacji, gdy widzimy, że szanse na pracę są znikome.

Warto także myśleć o pieniądzach wydanych na wykształcenie i szkolenia. Młodzi ludzie potrafią wydawać grube tysiące złotych na kursy, studia podyplomowe, co nie jest błędem. Błędem będzie to wówczas gdy sami nie będziemy się uczyć  przy tym samodzielnie. Nie mając pieniędzy na szkolenia lub kursy odwiedźmy bibliotekę lub poszukajmy w internecie (www.akademia.parp.gov.pl czy www.nbpportal.pl). Wystarczą chęci ...

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

znajdźpartnerzy

Kultura:

Gazetki promocyjne

komunikacja miejska

MZK.jpg

tagi

toruniu koncert pracy studenci student torunia film toruń festiwalu centrum cinema program festiwal bilety zdjęcia teatr wstęp warsztaty koncertu wolny miejsce miasta muzeum spotkanie artusa kino tofifest zapisy informacji odnowa godziny konkurs oferty kina teatru studiów karier kopernika toruńskie juwenalia odnowie studenckich miejsca imprezy koncerty studenta weekend uczelni nagrody stypendium

Powered by RafCloud

Współpraca

Reklama

partnerzy medialni

 

TANI FOTOGRAF