polecamy

Znajdź w Toruniu

zamieszczaj ogłoszenia

Galeria

27.jpg

Polecamy

Odwiedziny

Odsłon : 2145269

Pytanie na sesję

Co sądzicie o poziomie nauczania na studiach?
 

oceń LipDub'a UMK

LipDub UMK jest?
 

Jak robić i gdzie zakupy?

W prasie, tv i radiu często mogliśmy i możemy usłyszeć  o wzroscie obrotu np. elektroniką w internecie. Niewielu jednak nadal wie, iż zmieniło się prawo dotyczące zakupów internetowych i praw konsumenta. Dotychczas zakupując cokolwiek w sklepie rzadko zdarzało się, iż sprzedawca przyjął nam zakupiony towar i oddał pieniądze. Jest to jednak możliwe gdy robimy zakupy przez internet. W regulaminach sklepów internetowych musiał pojawić się następujący zapis:

" Zgodnie z Ustawą z 2 marca 2000 roku o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. z 2000r. nr 22, poz. 271) Konsument, który zawarł umowę na odległość (w wypadku złożonego Zamówienia), może od niej odstąpić bez podania przyczyny składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie 14 dni od daty wydania Towaru"

 

Oczywiście większość sklepów dodaje klauzule np. "wyłączające nagrania audio wizualne" itp. więc radzimy zajrzeć w regulamin sklepu by uniknąć rozczarowań. My podpowiadamy, że warto kupować w sklepach internetowych mających oddziały w naszym mieście, a podczas składania zamówienia zaznaczać "odbiór towaru w sklepie". Wtedy będziemy pewni, że otrzymamy towar i że będziemy mogli go w nim zwrócić w ciągu kilku dni bez podania przyczyny.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

znajdźpartnerzy

Kultura:

Gazetki promocyjne

komunikacja miejska

MZK.jpg

tagi

toruniu koncert pracy studenci student torunia film toruń festiwalu centrum cinema program festiwal bilety zdjęcia teatr wstęp warsztaty koncertu wolny miejsce miasta muzeum spotkanie artusa kino tofifest zapisy informacji odnowa godziny konkurs oferty kina teatru studiów karier kopernika toruńskie juwenalia odnowie studenckich miejsca imprezy koncerty studenta weekend uczelni nagrody stypendium

Powered by RafCloud

Współpraca

Reklama

partnerzy medialni

 

TANI FOTOGRAF