polecamy

Znajdź w Toruniu

zamieszczaj ogłoszenia

Galeria

baj.jpg

Polecamy

Odwiedziny

Odsłon : 2144284

Pytanie na sesję

Co sądzicie o poziomie nauczania na studiach?
 

oceń LipDub'a UMK

LipDub UMK jest?
 

Zmiany na UMK w akademikach

Samorząd Studencki donosi o zmianach w regulaminie uczelnianym dotyczącym noclegów gości mieszkańców domów studenckich. Przed zmianą każdy akademik wprowadzał swoje reguły, co do noclegów naszych znajomych. W niektórych DS'ach były ograniczenia dotyczące np. częstotliwości noclegów gości, którzy i tak płacili za swój pobyt! Dzięki inicjatywie Samorządu Studenckiego zniesiono limity! Mieszkańcy akademika mogą zapraszać gości bez wahania o ile zgodzi się na to ich współlokator. Sam zapraszający musi jednak złożyć podanie i wnieść opłatę za gościa. Sami mieszkańcy DS'ów mogą nocować w innych akademikach bez opłat o ile okażą kartę mieszkańca. Zmiany dotyczą także monitoringu w akademikach, który nadal pozostanie, ale nagrany materiał będzie tylko wykorzystywany w określonych sytuacjach np."kradzież". Negocjacje trwają także ze strażą miejską.

Regulamin po kliknięciu "więcej" (źródło: Samorząd UMK)

 

Samorząd Studencki UMK przedstawia nowe zasady dotyczące noclegu gości oraz monitoringu w Domach Studenckich, które zostały uzgodnione z władzami Uczelni.

W przypadku noclegu gości obowiązują następujące zasady:

1. Brak limitu noclegów dla gości. Kierownik Domu Studenckiego nie ma prawa na tworzenie limitów noclegów dla gości danego mieszkańca Domu Studenckiego w miesiącu.

2. Wymagana jest zgoda współlokatora studenta, który chce nocleg dla swojego gościa.

3. Mieszkańcy Domów Studenckich mogą nocować w innych Domach Studenckich bezpłatnie za okazaniem karty mieszkańca DS.

4. Jeśli kierownik Domu Studenckiego jest nieobecny, podanie o nocleg należy złożyć do recepcji. Recepcjonistka pełniąca dyżur nie ma prawa na odrzucenie prośby, pod warunkiem, że student spełnia wymagania zgodne z punktem 2.

Nowe zasady dotyczące monitoringu:

1. Administracja Domu Studenckiego nie ma możliwości bieżącego podglądu z kamer umieszczonych na korytarzach.

2. Obraz jest nagrywany cały czas, ale wykorzystywany może być w przypadkach takich jak zgłoszenie kradzieży, bądź innego czynu zabronionego (m.in. zniszczenie mienia Uniwersytetu).

3. Odtworzenie nagrania z kamer może się odbyć jedynie w obecności co najmniej jednego członka Rady Mieszkańców danego Domu Studenckiego.

W przypadku, kiedy zasady te są naruszane lub nie są respektowane prosimy w pierwszej kolejności zgłaszać ten fakt do członków Rady Mieszkańców swojego Domu Studenckiego lub do Samorządu Studenckiego.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

znajdźpartnerzy

Kultura:

Gazetki promocyjne

komunikacja miejska

MZK.jpg

tagi

toruniu koncert pracy studenci student torunia film toruń festiwalu centrum cinema program festiwal bilety zdjęcia teatr wstęp warsztaty koncertu wolny miejsce miasta muzeum spotkanie artusa kino tofifest zapisy informacji odnowa godziny konkurs oferty kina teatru studiów karier kopernika toruńskie juwenalia odnowie studenckich miejsca imprezy koncerty studenta weekend uczelni nagrody stypendium

Powered by RafCloud

Współpraca

Reklama

partnerzy medialni

 

TANI FOTOGRAF