polecamy

Znajdź w Toruniu

zamieszczaj ogłoszenia

Galeria

23.jpg

Polecamy

Odwiedziny

Odsłon : 2144579

Pytanie na sesję

Co sądzicie o poziomie nauczania na studiach?
 

oceń LipDub'a UMK

LipDub UMK jest?
 


Wysokie bezrobocie absolwentów - przegląd prasy

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna (31X2012) bezrobocie wśród absolwentów jest najwyższe niż kiedykolwiek. Wg źródeł gazety bezrobocie w 2000 roku wśród świeżo upieczonych absolwentów wynosiło 62 tys. Dziś - ponad 235 tys. Przyczyn można upatrywać wiele. System edukacji w Polsce jest nastawiony na teoretyczne kształcenie. Praktyka jest znikoma, oprócz kierunków medycznych bądź artystycznych. Poziom kształcenia obniżył się znacząco, co potwierdzają także komentarze wykładowców na naszych uczelniach. Kryzys finansowy bardzo znacząco wpłynął na wzrost bezrobocia. Granicą, która załamała rynek pracy był koniec 2008 roku, gdzie jeszcze przed wrześniem 2008 roku w Toruniu wybieraliśmy sami wśród wielu ofert pracy w sytuacji gdzie pracodawca chciał nas już zatrudnić. Dzisiejszy dzień to codzienne doniesienia na temat bezrobocia bezpośrednio od naszych znajomych, którzy w większości studiują kierunki humanistyczne.

Niezależnie co studiujecie, podejmujcie rozważne decyzje w sprawach dalszego kształcenia. Stawiajcie na języki obce, wybierajcie studia podyplomowe wg opinii tych, którzy w nich uczestniczyli,   obsługę MS Office (Open office), uprawiajcie sport oraz rozwijajcie zainteresowania . Nie liczcie na Urzędy pracy, które są nieprzyjazne dla kandydatów i pracodawców jak donosi Regio.praca.pl. Portal przywołuje stwierdzenia z którymi się zgadzamy. "Urzędy wydają setki milionów na tych, którzy nie chcą pracować". Wiele pisze się o mało efektywnych szkoleniach, które bardziej wyglądają na zajęcia, które organizuje rodzina zatrudnionego w Urzędzie pracy, bądź po znajomości. Bierzcie swój los w swoje ręce i nie czekajcie, aż samo "przyjdzie". Bądźcie Panami swojego losu.

Chcecie więcej poczytać:

Artykuł o wysokim bezrobociu studentów - [KLIKNIJ]

Artykuł o Urzędach Pracy - [KLIKNIJ]

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

znajdźpartnerzy

Kultura:

Gazetki promocyjne

komunikacja miejska

MZK.jpg

tagi

toruniu koncert pracy studenci student torunia film toruń festiwalu centrum cinema program festiwal bilety zdjęcia teatr wstęp warsztaty koncertu wolny miejsce miasta muzeum spotkanie artusa kino tofifest zapisy informacji odnowa godziny konkurs oferty kina teatru studiów karier kopernika toruńskie juwenalia odnowie studenckich miejsca imprezy koncerty studenta weekend uczelni nagrody stypendium

Powered by RafCloud

Współpraca

Reklama

partnerzy medialni

 

TANI FOTOGRAF