Student w Toruniu

Galeria

tan.jpg

Znajdź w Toruniu

Student w Toruniu poleca

Wyjazdy studenckie

oceń LipDub'a UMK

LipDub UMK jest?
 

Polecamy

Reklama

Odwiedziny

Odsłon : 56254


O czym warto pamiętać w październiku?

Październik dla wielu studentów to nowy etap w ich życiu. Nowe miasto, nowi ludzie, nowe atrakcje i studia mogą niektórym przyćmić kilka ważnych spraw które powinniśmy mieć na uwadze.

1) Odwiedźmy nasze uczelniane serwisy informacyjne - czyli strony wydziałowe i uczelniane, na których odnajdziemy dokładne informacje o rzeczach, które powinniśmy zrobić. Oprócz rozpoczęcia roku akademickiego, odebrania legitymacji studenckiej, pamiętajmy, iż początek października to także terminy składania wniosków o stypendia. Jeżeli chcemy otrzymywać przykładowo stypendium socjalne, miejmy na uwadze, iż musimy zdobyć zaświadczenia o dochodach lub inne dokumenty niezbędne do przedstawienia komisji stypendialnej. Dopytujmy w dziekanatach o szczegóły lub samorządzie studenckim. Niektórzy studenci mogą mieć problem z czasowym skompletowaniem dokumentów np ze względu na miejsce zamieszkania, jeżeli nie pomyślą o tym wcześniej.  (.....)

2) Pamiętajmy o wypożyczaniu niezwłocznym książek w bibliotekach wydziałowych bądź głównej. Zawsze jest ograniczona ich ilość i nie zawsze dla nas może starczyć. Gdy wykładowca zasugeruje na pierwszych zajęciach literaturę to nie odkładajmy na później wycieczki do biblioteki. Można zawsze dopytać się starszych roczników o wymaganą literaturę nawet przed pierwszymi zajęciami. Lepiej być czujnym niż kupować książki w księgarniach bądź kserować. Jeżeli nie starczy dla nas książek to nie ma powodu do paniki. Najważniejsze są książki w czasie sesji i do tego czasu możecie ją otrzymać "podpinając się" w bibliotece w kolejkę oczekujących studentów.

 

3) Nie dajmy się wystraszyć żadnemu wykładowcy, że będzie ciężko itp. Zwykle ściemniają i przesadzają. Jest to Wasz prawdopodobnie najlepszy czas w życiu i korzystajmy z niego jak się da!

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

znajdź

Nasz wybór! Polecamy!

Reklama

komunikacja miejska

MZK.jpg

partnerzy

Reklama

Logintagi

student toruń studenci toruniu koncert torunia bilety kino odnowa teatr festiwal studenta muzeum uczelni stypendium studiów karier kopernika kościół horzycy studenckiego cosmopolis toruńskie oferty studenckie studia mikołaja wydarzenia imprezy bajpomorski akademickiego józefa darmowe studencki ogłoszenia gagarina fontanna mieszkania akademik praca stypendia kalendarz ksero bibliotece teatru akademików planetarium msze uczelnia biblioteka

Powered by RafCloud