Student Torun.pl

polecamy

Chcesz otworzyć bloga/www?

Polecamy nasz wybór! 1and1!Znajdź w Toruniu

zamieszczaj ogłoszenia

Zniżki studenckie!

zniżki studenckie

Galeria

26.jpg

Polecamy

Odwiedziny

Odsłon : 797397

Pytanie na sesję

Co sądzicie o poziomie nauczania na studiach?
 

oceń LipDub'a UMK

LipDub UMK jest?
 

Student w Toruniu poleca

Wyjazdy studenckie

Haydamaky już 11 grudnia 2014 w Toruniu

Popularny w Polsce ukraiński zespół Haydamaky zagra w grudniu trasę koncertową i zawita między innymi do Torunia. Haydamaky zagrają w czwartek 11 grudnia w klubie Od Nowa (godz 20.00). Jak sami muzycy podkreślają, nawet wobec obecnych wydarzeń na Ukrainie nie można zapomnieć o kulturze. Dali temu dowód jesienią tego roku, grając kilka koncertów w bazach wojskowych na wschodzie Ukrainy, gdzie prowadzone są działania wojenne. „Chcemy zagrać zimą w Polsce, poprzez naszą muzykę wyrazić emocje, jakie się w nas od kilku miesięcy kumulują, chcemy donieść naszą muzyczną opowieść do polskiego słuchacza” – mówi Oleksandr Jarmoła, lider zespołu.Haydamaky to wyrobiona w Europie marka. Tysiące klubów, setki plenerów, dziesiątki dużych festiwali. Ich muzyka nie doczekała się klasyfikacji, dlatego muzycy sami pomogli swoim fanom, tworząc nowy nurt nazwany przez nich KOZAK ROCK. Eksplozja potężnego rocka, z niewielką domieszką reggae i trochę większą ludowych melodii z różnych zakątków Ukrainy - czyli koktail, która nie pozwala słuchaczom ustać w miejscu.

 

 

Od 2001 roku zespół wydał pięć albumów, z czego trzy ostatnie doczekały się premiery i sprzedaży na europejskim rynku muzycznym. Przedostatni album to wspólne dzieło dwóch gigantów – ukraińskich Haydamaków i polskiego Voo Voo, które otrzymało statut złotej płyty i nominację do Fryderyków 2010. Zespół współpracował z wieloma innymi polskimi artystami: Krzysztofem „Grabażem” Grabowskim, wokalistami Vavamuffin Reggaeneratorem i Pablopavo, Pudelsami, metalowym Rootwater. Ostatni album „No More Peace!” został już nagrany w nowym składzie. Na początku 2012 roku wskutek wewnętrznych konfliktów lider zespołu podziękował muzykom za dotychczasową współpracę  i praktycznie zmienił cały skład osobowy Haydamaków. „No More Peace!” to solowy krążek zespołu, na którym gościnnie wystąpili między innymi Kamil Bednarek, hiszpański żywioł Word Music/punk Che Sudaka, kanadyjski wirtuoz skrzypiec Papa Duke (współpracujący m.in. z Gogol Bordello),  Apollo 440, Yat-Kha (założyciel Huun-Huur-Tu, najbardziej znanego na świecie zespołu śpiewaków alikwotowych z Tuwy) oraz  Dr Nelle (do niedawna wokalista No Smoking Orchestra Emira Kusturicy). Obecnie zespół szykuje się do wydania najnowszego solowego krążka. Jak zapewniają muzycy materiał będzie jeszcze bardziej rockowy, zbliżony do idei muzycznych z początków lat 90-tych, gdy zawiązywał się protoplasta Haydamaków, undergroundowy Aktus.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

znajdź

Cinema City Toruńpartnerzy

Kultura:

Gazetki promocyjne

komunikacja miejska

MZK.jpg

Logintagi

toruniu koncert pracy studenci student torunia film toruń festiwalu centrum cinema program festiwal bilety zdjęcia teatr wstęp warsztaty koncertu wolny miejsce miasta muzeum spotkanie artusa kino tofifest zapisy informacji odnowa godziny konkurs oferty kina teatru studiów karier kopernika toruńskie juwenalia odnowie studenckich miejsca imprezy koncerty studenta weekend uczelni nagrody stypendium

Powered by RafCloud

Współpraca

Reklama

partnerzy medialni

 

TANI FOTOGRAF