polecamy

Znajdź w Toruniu

zamieszczaj ogłoszenia

Galeria

61.jpg

Polecamy

Odwiedziny

Odsłon : 2145295

Pytanie na sesję

Co sądzicie o poziomie nauczania na studiach?
 

oceń LipDub'a UMK

LipDub UMK jest?
 


Bogaty repertuar Dworu Artusa w listopadzie

Katie Melua with Gori Women’s Choir

14.11. (poniedziałek) godz. 20:00

Arena Toruń

Gwiazdy takiego formatu w grodzie Kopernika dawno już nie było! Dwór Artusa w Toruniu ma zaszczyt zaprosić na niepowtarzalny koncert światowej sławy brytyjskiej wokalistki urodzonej w Gruzji – KatieMeluy, której towarzyszyć będzie niezwykły Gruziński Chór Kobiecy. Wspólnie wykonają w Toruniu materiał z nowej płyty artystki „In Winter”, ale nie zabraknie także największych przebojów jak „Nine MillionBicycles” czy „Spider's Web”.

Bilety: 70-260 zł, dostępne na: w kasie Dworu Artusa i na www.eventim.pl

 

Forte Artus Festival

Katarzyna Żak – spotkanie

6.11. (niedziela) godz. 18:00

Katarzyna Żak to doskonale znana aktorka teatralna i filmowa, torunianka uhonorowana pamiątkową katarzynką w Piernikowej Alei Gwiazd. Podczas spotkania opowie o nowym sezonie serialu „Ranczo”, gdzie kreuje uwielbianą przez widzów postać Solejukowej. Nasz gość wykona także kilka piosenek ze swojego bogatego repertuaru.

Wstęp wolny

 

Kinga Głyk Trio – koncert

8.11. (wtorek) godz. 19:00

Kinga Głyk to 19-letnia, jedyna w Polsce gitarzystka basowa prowadząca własny jazzowo-bluesowo-funkowy zespół. Jej umiejętności wprawiają w zdumienie niejednego muzyka z o wiele większym doświadczeniem. Szerszej publiczności dała się poznać, nagrywając przebój Erica Claptona „Tears in Heaven”, który zobaczyło już ponad 18 milionów ludzi na całym świecie.

Bilety: 20 zł ulgowy, 25 zł normalny

 

Ballady i Romanse – Córki dancingu – koncert

18.11. (piątek) godz. 19:00

W 2015 roku miał premierę filmowy musical o siostrach syrenach „Córki Dancingu”. Muzykę do filmu skomponowały siostry: Barbara i Zuzanna Wrońskie, czyli zespół Ballady i Romanse. Ich kompozycje bawią się estetyką lat 80., co artystki najlepiej udowodniły, kapitalnie przetwarzając na potrzeby filmu hity tamtej dekady: „Byłaś serca biciem” Andrzeja Zauchy czy kiczowate „Daj mi tę noc” grupy Bolter. Podczas koncertu usłyszymy nie tylko piosenki z filmu, ale także wcześniejsze kompozycje zespołu.

Bilety: 30 zł ulgowy, 35 zł normalny

 

Ilona Łepkowska – spotkanie

20.11. (niedziela) godz. 18:00

Ilona Łepkowska to scenarzystka filmowa, autorka scenariuszy telewizyjnych oraz pisarka. Nazywana królową polskich seriali. W maju 2016 r. wydała swoją debiutancką książkę „Pani mnie z kimś pomyliła” i to właśnie o tej powieści opowie publiczności zgromadzonej w Dworze Artusa.

Wstępwolny

Steve Nash & Baltic Friends – koncert

24.11. (czwartek) godz. 19:00

To specjalny koncert zjawiskowego międzynarodowego składu, na czele którego stanie dwukrotny mistrz świata w turntablingu Steve Nash. Na jego zaproszenie do Torunia przyjedzie 5 artystów z krajów nadbałtyckich, którzy wspólnie wykreują zupełnie nowy muzyczny świat będący połączeniem jazzu i alternatywy, dźwięków żywych instrumentów z elektroniką. Istotnym elementem wydarzenia będą niezwykłe, specjalnie zaprojektowane pod Dwór Artusa wizualizacje.

Bilety: 20 zł ulgowy, 25 zł normalny

 

Buslav – koncert

25.11. (piątek) godz. 19:00

Buslav to multiinstrumentalista, kompozytor i twórca tekstów, który zachwyca wszystkich którzy go usłyszą. Mając wieloletnie oraz międzynarodowe doświadczenie jako muzyk, postanowił wydać swój pierwszy album solowy, z którego materiał usłyszymy w Dworze Artusa. To opowieść o ludzkiej ciekawości i doświadczeniach, ujętych w dźwięk. Będzie emocjonalnie i nowocześnie.

Bilety: 25 zł ulgowy, 30 zł normalny

 

Toruński Festiwal Książki

Katarzyna Grochola – spotkanie

[....]


27.11. (niedziela) godz.18:00

Katarzyna Grochola – pierwsza dama rodzimej literatury kobiecej, autorka takich powieści jak „Nigdy w życiu”, „Ja wam pokażę” czy „Zielone drzwi”. Spotkanie będzie dobrą okazją do porozmawiania o najnowszej powieści „Przeznaczeni”, która ukazała się po czerech latach przerwy. Z pewnością nie zabraknie szczerych opowieści o życiu, twórczości i jej kulisach, rodzinie oraz spełnianiu marzeń.

Wstęp wolny

 

Archiwum X – warsztaty – Przemysław Semczuk

28.11. (poniedziałek) godz. 11:00

Kto nie myślał kiedyś o tym, aby napisać powieść, a może reportaż? Pomysł na historię, którą chcemy opowiedzieć to jedno. Nie należy jednak zapomnieć o zebraniu dokumentacji, która będzie potwierdzeniem faktów czy źródłem inspiracji dla fabuły. Warsztaty pokażą jak zrobić dobry research, bo jak się okazuje skorzystanie z wyszukiwarki Google to trochę za mało.

Wstęp wolny

 

Co z tym kryminałem? – panel

28.11. (poniedziałek) godz. 17:00

Intrygująco zapowiada się kryminalny panel dyskusyjny, z udziałem śmietanki polskiego kryminału. Mariusz Czubaj, Ryszard Ćwirlej, Joanna Opiat-Bojarska, Wojciech Burszta gwarantują pasjonującą dyskusję. Dokąd zmierza rodzimy kryminał? W czym tkwi siła tej literatury i dlaczego złoczyńcy w tego typu książkach popełniają coraz bardziej wstrząsające zbrodnie? Wszystkie te tematy pojawią się podczas spotkania, które moderować będzie toruński autor Robert Małecki.

Wstęp wolny

 

Technicy kryminalni w akcji – pokaz technik kryminalistyki

29.11. (wtorek) godz. 19:00

Wyjątkowy pokaz, w trakcie którego każdy chętny pozna tajniki techniki kryminalistycznej. Miejsce zdarzenia nie będzie już dla uczestników spotkania tajemnicą i będą mogli stać się bohaterem własnego CSI.

Wstęp wolny

 

Witold Szabłowski – spotkanie

30.11. (środa) godz. 19:00

Witold Szabłowski to znakomity reporter, dziennikarz Dużego Formatu, autor bestsellerów „Zabójca z miasta moreli. Reportaże z Turcji” czy „Tańczące niedźwiedzie”. W Dworze Artusa opowie o swojej ostatniej książce zatytułowanej „Sprawiedliwi Zdrajcy”, dotyczącej rzezi na Wołyniu. Szabłowski jako pierwszy starał się znaleźć odpowiedź na pytanie: kim byli Ukraińcy, którzy pomogli wówczas Polakom?

Wstęp wolny

 

Inne wydarzenia

Koncert Wiedeński

12.11. (sobota) godz. 17:00

Koncert Wiedeński to niepowtarzalna okazja, aby w Dworze Artusa usłyszeć obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie. W programie największe przeboje króla walca – Johanna Straussa, a także popisowe arie z najsłynniejszych operetek.

Bilet normalny: 70 zł

 

Świat i okolice – Skandynawia – Światło Północy

16.11. (środa) godz. 18:30

Dwór Artusa wspólnie z konsulatem Finlandii zaprasza na niezwykłą podróż w głąb Skandynawii. Zofia i Michał Miedzińscy udowodnią nam, że kraina ta to nie tylko niska temperatura czy gra świateł zorzy polarnej zimą. Będąwspomnienia letniego dnia polarnego, niezachodzącego słońca za kołem podbiegunowym, spotkań z reniferami i niesamowitych kolorów fińskiej jesieni. A to wszystko ilustrowane zapierającymi dech w piersiach zdjęciami.

Bilety: 2 zł (Emeryci, renciści, uczniowie, studenci, niepełnosprawni - wstęp wolny)

Czwartek z filozofią: Wyprawa w świat wartości

Ryszard Wiśniewski – wykład

17.11. (czwartek) godz. 18:30

Czy możliwy jest uniwersalny system wartości, niwelujący różnice kulturowe? Na jakie problemy filozofia natrafia w definiowaniu, uzasadnieniu i systematyzowaniu wartości? Na te i inne pytanie postara się odpowiedzieć w trakcie wykładu prof. Ryszard Wiśniewski.

Wstęp wolny

Biografia Leopolda Tyrmanda – promocja książki Marcela Woźniaka

19.11. (sobota) godz. 18:00

Toruński pisarz i scenarzysta, Marcel Woźniak, jest autorem pierwszej tak kompleksowej biografii Leopolda Tyrmanda – piewcy Warszawy i guru jazzu, twórcy największego polskiego bestsellera „Zły” oraz słynnego „Dziennika 1954”, asa reportażu Przekroju i New Yorkera.Biografia napisana przez Wozniaka rozprawia się z wieloma mitami, odkrywa też nowe pasjonujące fakty z życia niepokornego pisarza.

Wstęp wolny

 

Zwiedzanie Dworu Artusa

22.11. (wtorek) godz. 16:30

Dwór Artusa to nie tylko siedziba instytucji kultury, ale także zabytek historyczny i architektoniczny. Raz w miesiącu, pod okiem przewodnika, wszyscy chętni mogą obejrzeć niedostępne na co dzień zakamarki budynku, posłuchać historii, opowieści i legend związanych z Dworem Artusa. Oprowadzanie odbędzie się, gdy zbierze się grupa minimum 5 osób.

Bilety: 4 zł ulgowy, 6 zł normalny

Filmowe poniedziałki

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odbioru na pół godziny przed seansem. Jednej osobie przysługują 2 wejściówki. Brak możliwości rezerwacji wejściówek.

 

7.11. (poniedziałek) godz. 16:00 i 18:30

Melodramat, który opowiada historię trójki bohaterów, których szczęście i spokój duszy kończy się w pewną letnią noc. Mała dziewczynka wypowiada słowa, które są wyrokiem zarówno dla jej siostry i jej wybranka, jak również dla niej samej.

 

21.11. (poniedziałek) godz. 16:00 i 18:30

Niesamowity i zarazem tajemniczy thriller, którego akcja rozgrywa się w XIX-wiecznej, odizolowanej od świata i tylko pozornie idyllicznej krainie. Okazuje się, że w lasach otaczających miasteczko żyją nieznane nikomu istoty, które na mocy niepisanego porozumienia nie atakują mieszkańców. To się jednak zmieni, gdy ktoś złamie zakaz wkraczania do lasu.

 

Wystawy - Galeria Artus

Aktywizacja bezrobotnych na terenach niezamieszkałych – Mitręga & Filipiak – wernisaż wystawy

7.11. (poniedziałek) godz. 18:30

Wystawa Gosi Mitręgi i Zbyszka Filipiaka jest pokłosiem projektu pod ironicznym tytułem „Aktywizacja bezrobotnych na terenach niezamieszkałych”. W swoich pracach artyści zastanawiają się nad egzystencjalnym pytaniem: Do czego służy człowiek? Czy wszystko czego się od nas oczekuje ostatecznie to ciało? Może tylko do tego jesteśmy nie-potrzebni?

Wstęp wolny. Wystawa czynna do 2 grudnia.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

znajdźpartnerzy

Kultura:

Gazetki promocyjne

komunikacja miejska

MZK.jpg

tagi

toruniu koncert pracy studenci student torunia film toruń festiwalu centrum cinema program festiwal bilety zdjęcia teatr wstęp warsztaty koncertu wolny miejsce miasta muzeum spotkanie artusa kino tofifest zapisy informacji odnowa godziny konkurs oferty kina teatru studiów karier kopernika toruńskie juwenalia odnowie studenckich miejsca imprezy koncerty studenta weekend uczelni nagrody stypendium

Powered by RafCloud

Współpraca

Reklama

partnerzy medialni

 

TANI FOTOGRAF