polecamy

Znajdź w Toruniu

zamieszczaj ogłoszenia

Galeria

31.jpg

Polecamy

Odwiedziny

Odsłon : 1830985

Pytanie na sesję

Co sądzicie o poziomie nauczania na studiach?
 

oceń LipDub'a UMK

LipDub UMK jest?
 


JEZUALIA podczas Juwenalii 2016

Bezpłatne grille, występ zespołu Wyrwani z Niewoli, animacje z grupą Santo Fuego - to tylko niektóre z punktów tegorocznych Jezualiów.

Jezualia 2016. Zobacz, co się będzie działo.

Podczas najbliższych Juwenaliów już po raz trzeci odbędzie się akcja towarzysząca pt. „Jezualia”, której celem jest zachęcenie studentów do głębszego spojrzenia na świat, wiarę i relację z Bogiem. Tegoroczne hasło „Daj się pokochać” nawiązuje do Roku Miłosierdzia, przekonuje do otwarcia się na miłość bliźnich i Boga. Hasło przewodnie wpisuje się także w sens łacińskiej sentencji "Amor omnia vincit et nos cedamus amori" (Miłość wszystko zwycięża i my ulegajmy miłości). Podczas trwania Jezualiów będziemy okazywać naszą miłość w relacji z Bogiem i zapraszać innych do jej doświadczenia. Projekt, tak jak same Juwenalia, będzie trwał od 19 do 21 maja 2016 r.

 

Idea i cel

Jezualia nie są propozycją przeciwną do tradycji uniwersyteckiej, jaką jest organizacja Juwenaliów. Chcemy, by nasze przedsięwzięcie było nowym sposobem na ich przeżywanie. Dążymy do tego, by otworzyć się na młodych ludzi, a nie tworzyć osobną imprezę w klimacie hermetycznego zamknięcia.

 

Organizatorzy planują tak zorganizować ten radosny czas, by móc dotrzeć do naszych rówieśników z różnych kierunków studiów. Jak to zrobią? Będą wspólnie bawić się, grillować, a przede wszystkim rozmawiać: o Bogu, o życiu, o wszystkim oraz świadczyć
o swojej wierze, dzielić się doświadczeniem oraz pokazywać, że chrześcijanie też potrafią
się dobrze bawić. Juwenalia to dobre miejsce i czas, gdyż w dni wolne od zajęć studenci
nie muszą żyć w pośpiechu. Dzięki temu będzie możliwość swobodnej, luźnej rozmowy –
na taką metodę ewangelizacji akcja nastawiona jest w tym roku – zero nachalności
i sztuczności.

 

Rozkład jazdy

W czwartek, piątek i sobotę zapraszamy na wspólnego grilla od godz. 16.00 przy DS nr 9. Również w tym miejscu w piątek o 19.00 odbędzie się koncert zespołu Wyrwani z Niewoli, a w sobotę- animacje z teatrem ulicznym Santo Fuego pochodzącym z Pakości. Całość nastawiona jest na przebywanie w plenerze, by dotrzeć do jak największej ilości osób, zapraszając ich do wspólnej zabawy.

 

W akcję zaangażowane są toruńskie wspólnoty: Duszpasterstwo Akademickie „Studnia” oraz Duszpasterstwo Akademickie św. Józefa (Bacówka).

Aby być na bieżąco, zapraszamy do polubienia i śledzenia profilu Jezualiów na Facebooku: https://www.facebook.com/jezualia.torun/?fref=ts

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

znajdźpartnerzy

Kultura:

Gazetki promocyjne

komunikacja miejska

MZK.jpg

tagi

toruniu koncert pracy studenci student torunia film toruń festiwalu centrum cinema program festiwal bilety zdjęcia teatr wstęp warsztaty koncertu wolny miejsce miasta muzeum spotkanie artusa kino tofifest zapisy informacji odnowa godziny konkurs oferty kina teatru studiów karier kopernika toruńskie juwenalia odnowie studenckich miejsca imprezy koncerty studenta weekend uczelni nagrody stypendium

Powered by RafCloud

Współpraca

Reklama

partnerzy medialni

 

TANI FOTOGRAF