polecamy

Znajdź w Toruniu

zamieszczaj ogłoszenia

Galeria

47.jpg

Polecamy

Odwiedziny

Odsłon : 1831289

Pytanie na sesję

Co sądzicie o poziomie nauczania na studiach?
 

oceń LipDub'a UMK

LipDub UMK jest?
 

KATIE MELUA with The Gori Women's Choir | Toruń | 14 listopada 2016

KUP BILET | WYDARZENIE NA FB

Gwiazdy takiego formatu w grodzie Kopernika dawno już nie było! Jesienią, w listopadzie Dwór Artusa w Toruniu ma zaszczyt zaprosić na niepowtarzalny koncert światowej sławy brytyjskiej wokalistki urodzonej w Gruzji – Katie Melua, której towarzyszyć będzie niezwykły Gruziński Chór Kobiecy. Katie Melua nie trzeba przedstawiać nikomu. Jej charakterystyczny niski, melancholijny głos jest nie do podrobienia, a jej piosenki oczarowały miliony ludzi na świecie. Albumy artystki należą do najczęściej kupowanych w wielu krajach, zdobywając status platynowych płyt oraz plasując się w czołówce wielu zestawień w Europie i na świecie. Do współpracy w trakcie europejskiej trasy koncertowej wokalistka zaprosiła Gruziński Chór Kobiecy.

Artystka określiła go jako „całkowicie unikalną orkiestrę wokalną”. Wspólnie wykonają w Toruniu materiał z nowej płyty, która ma się wkrótce ukazać. Oczywiście nie zabraknie piosenek znanych nam z poprzednich albumów, w tym zwłaszcza z ostatniej płyty „Ketevan”. Gruziński Chór Kobiecy pod kierownictwem Teona Tsiramua, został założony w 1970 r. Warto wiedzieć, że gruziński śpiew polifoniczny osiem lat temu został wpisany na Listę Reprezentatywną Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. Pieśni polifoniczne śpiewane w tym języku należą do tradycji świeckiej kraju, którego język i kultura były przez długi czas represjonowane przez kolejnych najeźdźców. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

znajdźpartnerzy

Kultura:

Gazetki promocyjne

komunikacja miejska

MZK.jpg

tagi

toruniu koncert pracy studenci student torunia film toruń festiwalu centrum cinema program festiwal bilety zdjęcia teatr wstęp warsztaty koncertu wolny miejsce miasta muzeum spotkanie artusa kino tofifest zapisy informacji odnowa godziny konkurs oferty kina teatru studiów karier kopernika toruńskie juwenalia odnowie studenckich miejsca imprezy koncerty studenta weekend uczelni nagrody stypendium

Powered by RafCloud

Współpraca

Reklama

partnerzy medialni

 

TANI FOTOGRAF