polecamy

Znajdź w Toruniu

zamieszczaj ogłoszenia

Galeria

28.jpg

Polecamy

Odwiedziny

Odsłon : 1830858

Pytanie na sesję

Co sądzicie o poziomie nauczania na studiach?
 

oceń LipDub'a UMK

LipDub UMK jest?
 

Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza na "Toruń za pół ceny"


Toruńska Orkiestra Symfoniczna przyłączyła się do akcji "Toruń za pół ceny", w ramach której obniżyła ceny poszczególnych produktów i usług o 50%. Bilety w cenie 15tylko w kasie CKK Jordanki (Al. Solidarności 1-3) w dniu koncertu (22.04.2016) w godz. 13.00-19.00.(standardowa cena biletu: 30 zł). Ilość biletów jest ograniczona do 60 szt.

 

 

Piotr BANASIK (fortepian)
Sławomir CHRZANOWSKI (dyrygent)
Toruńska Orkiestra Symfoniczna

 

W programie:
G.Gershwin – Koncert fortepianowy F-dur
G.Bizet – I i II suita z opery Carmen

George Gershwin nazywany „królem” jazzu jako jeden z najpopularniejszych kompozytorów amerykańskich próbował stworzyć narodową muzykę amerykańską poprzez połączenie elementów muzyki jazzowo-rozrywkowej z symfoniczną. Koncert fortepianowy F-dur napisał w niespełna rok po wielkim sukcesie Błękitnej rapsodii. Podobnie jak słynna Rapsodia dzieło jest zbliżone do jazzu, ale ujęte jest w neoklasyczną trzyczęściową formę. Utwór należy uznać za jeden z najbardziej reprezentatywnych dla muzyki amerykańskiej.

Carmen jest jedną z najpopularniejszych oper w historii muzyki. Wystawiana niemal na wszystkich scenach, wykorzystywana w filmach, kreskówkach, reklamach wielokrotnie adaptowana, znana jest publiczności na całym świecie. Jej kompozytor, Georges Bizet, był znakomitym kolorystą i melodystą, w ciągu kilku taktów potrafi wyczarować magiczny świat. Niestety uznanie zdobył dopiero po śmierci. Suity z Carmen są swoistą mozaiką najpiękniejszych i najbardziej znanych motywów tej wciąż podziwianej opery.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

znajdźpartnerzy

Kultura:

Gazetki promocyjne

komunikacja miejska

MZK.jpg

tagi

toruniu koncert pracy studenci student torunia film toruń festiwalu centrum cinema program festiwal bilety zdjęcia teatr wstęp warsztaty koncertu wolny miejsce miasta muzeum spotkanie artusa kino tofifest zapisy informacji odnowa godziny konkurs oferty kina teatru studiów karier kopernika toruńskie juwenalia odnowie studenckich miejsca imprezy koncerty studenta weekend uczelni nagrody stypendium

Powered by RafCloud

Współpraca

Reklama

partnerzy medialni

 

TANI FOTOGRAF