polecamy

Znajdź w Toruniu

zamieszczaj ogłoszenia

Galeria

wystep2.jpg

Polecamy

Odwiedziny

Odsłon : 1830895

Pytanie na sesję

Co sądzicie o poziomie nauczania na studiach?
 

oceń LipDub'a UMK

LipDub UMK jest?
 

VI edycja Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej już 23-25.07.2015! Gość specjalny Anita Lipnicka! [PROGRAM]

Festiwal rozpocznie się w czwartek, 23 lipca, o godzinie 19.00 występem Teatru „Rampa”, który zaprezentuje musical „Andrew Lloyd WebberKról Musicalu”. Toruńska publiczność usłyszy jeden z największych hitów niesamowitego kompozytora, który stworzył muzykę do najbardziej kasowych musicali wszechczasów: „Upiora w Operze”, „Jesus Christ Superstar”, „Evita”, czy „Sunset Boulevard”. Jego utwory nieprzerwanie wzruszają widzów z całego świata — teraz nadszedł czas na Toruń.

Drugi festiwalowy dzień, czyli 24 lipca, odbędzie zdominuje Przegląd Konkursowy, który — podobnie jak koncert otwarcia festiwalu — odbędzie się w Teatrze „Baj Pomorski”. Młodych wokalistów, aktorów, studentów szkół artystycznych, uczestników konkursów telewizyjnych poświęconych piosence, a także laureatów ogólnopolskich przeglądów piosenki oceniać będzie jury pod przewodnictwem Krzesimira Dębskiego.

Bardzo ciekawie zapowiada się także jedna z imprez towarzyszących festiwalowi — koncert „Alla Vienna nocą — podróż za jeden uśmiech”, na który składać się będą wyjątkowe utwory z popularnych seriali. Odbędzie się on 24 lipca o godzinie 21.30. Zespół „Alla Vienna” to siedmioro doskonałych instrumentalistów dysponujących bogatym dorobkiem artystycznym i estradowym. Z roku na rok wzbogacają swoje artystyczne portfolio, wypełniając do ostatniego miejsca najbardziej prestiżowe sale koncertowe i zbierając entuzjastyczne recenzje. Koncert objęty jest specjalnym patronatem radia RMF Classic.

Kluczowym wydarzeniem w trakcie Festiwalu będzie Koncert Galowy na Scenie Plenerowej Rynku Nowomiejskiego. Podczas tegorocznego koncertu słynne szlagiery filmowe usłyszymy wykonaniu między innymi: Alony Szostak, Natalii Lubrano, Radosława Elisa, Magdaleny Grąziowskiej, Sebastiana Machalskiego, Marcina Czarnika oraz Emose Uhunmwangho.

Jedną z takich osób, pełniącą jednocześnie rolę prowadzącej będzie Anna Sroka-Hryń — damski głos znany z dziesiątek ról dubbingowych, a ostatnio najważniejsza twarz cieszącego się gigantyczną popularnością spektaklu „Mamma Mia!” w Teatrze Roma. Partnerować jej będzie tak lubiany przez toruńską publiczność Kacper Kuszewski.

Atrakcyjnie zapowiada się obecność Gościa Specjalnego — Anity Lipnickiej, która zaśpiewa utwory znane ze ścieżki dźwiękowej filmu „Pułapka” Arkadiusza Drabińskiego oraz serialu „Na dobre i na złe”. Jak co roku Koncert Galowy, podobnie jak inne wydarzenia w ramach festiwalu, będzie biletowany. Osoby, które zdecydują się kupić bilety będą mogły wysłuchać koncertowych wykonań w komfortowych warunkach, na siedząco i z najlepszym odbiorem płynącej ze sceny muzyki.

Występ w Toruniu Anity Lipnickiej:

PROGRAM:

23 lipca 2015 r., czwartek, godz.19.30
Baj Pomorski
Teatr „Rampa” - Warszawa  „Andrew Lloyd Webber- Król Musicalu"

24 lipca 2015 r., piątek, godz.14.00 - 20.00
Baj Pomorski
Przegląd Konkursowy

 

24 lipca 2015 r., piątek, godz. 21.30
Baj Pomorski
„Alla Vienna nocą”

 

25 lipca 2015 r., sobota, godz. 20.30
Scena plenerowa na Rynku Nowomiejskim
Koncert Galowy Festiwalu

 

Wykonawcy: Alona Szostak (Teatr Rozrywki w Chorzowie), Natalia Lubrano (Wrocław), Radosław Elis (Teatr Nowy w Poznaniu), Magdalena Grąziowska (Teatr Bagatela w Krakowie), Sebastian Machalski (Łódź), Marcin Czarnik (Stary Teatr w Krakowie), Emose Uhunmwangho (Teatr Muzyczny Kapitol we Wrocławiu)

Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego, sekcja muzyczna Piotra Dąbrowskiego oraz kwartet wokalny „The Gingers”.

 

Lokalizacja Koncertu Galowego Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej od początku jest znamienna i nieprzypadkowa. To właśnie plenery Rynku Nowomiejskiego można oglądać w scenach filmu Edwarda Skórzewskiego i Jerzego Hoffmana — i to właśnie im towarzyszy ballada „Nim wstanie dzień” do muzyki Krzysztofa Komedy i słów Agnieszki Osieckiej. Trudno sobie wyobrazić, żeby festiwal który dotyka tematyki piosenki w filmie mógł się odbywać w innej lokalizacji.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

znajdźpartnerzy

Kultura:

Gazetki promocyjne

komunikacja miejska

MZK.jpg

tagi

toruniu koncert pracy studenci student torunia film toruń festiwalu centrum cinema program festiwal bilety zdjęcia teatr wstęp warsztaty koncertu wolny miejsce miasta muzeum spotkanie artusa kino tofifest zapisy informacji odnowa godziny konkurs oferty kina teatru studiów karier kopernika toruńskie juwenalia odnowie studenckich miejsca imprezy koncerty studenta weekend uczelni nagrody stypendium

Powered by RafCloud

Współpraca

Reklama

partnerzy medialni

 

TANI FOTOGRAF