polecamy

Znajdź w Toruniu

zamieszczaj ogłoszenia

Zniżki studenckie!

zniżki studenckie

Galeria

zeg.jpg

Polecamy

Odwiedziny

Odsłon : 1495019

Pytanie na sesję

Co sądzicie o poziomie nauczania na studiach?
 

oceń LipDub'a UMK

LipDub UMK jest?
 

FORTE ARTUS FESTIWAL 2014! - PROGRAM

"FORTE ARTUS FESTIWAL" to wydarzenie, które sprawia, iż ponura jesień nabiera kolorów i ubogaca nas kulturalnie. Repertuar festiwalowy składa się z koncertów, spotkań z gwiazdami, recitalu, warsztatów, pokazu kinowego w Artus Cinema i nie tylko! Tydzień przed każdym wydarzeniem będziemy Wam przypominać poszczególne punkty festiwalowe. Jesień nie musi być szara z tym festiwalem! Więcej szczegółów - [kliknij]

 

"Wyjątkowo festiwal zainauguruje wernisaż wystawy. Będą to zdjęcia laureatów konkursu BZ WBK Press Foto 2014 adresowanego do polskich zawodowych fotoreporterów. Przez 4 tygodnie w Galerii Artus będzie można oglądać najlepsze fotografie prasowe minionego roku. Tradycyjnie, równolegle organizowane będą również warsztaty dla fotograficznie utalentowanej młodzieży.

Zarówno młodzież jak i starszych zaciekawi spotkanie z Szymonem Hołownią, znawcą zagadnień natury religijnej, ekspertem w tematach dotyczących Kościoła katolickiego, znanym z prowadzenia programu Mam Talent. Dziennikarz wprowadzi nas w tajniki duchowego życia przez… kuchnię! Wszystko za sprawą nowo wydanej książki Hollyfood.

Równie barwnie, a może i trochę kontrowersyjnie będzie podczas koncertu Macieja Maleńczuka i grupy Psychodancing, gdzie zabrzmią największe hity z różnych projektów jej lidera, jak i utwory z nowej, niewydanej jeszcze płyty. Są podstawy by liczyć na wydarzenie artystyczne w skali forte!

Podczas kolejnego weekendu pozostaniemy w krainie poetyckiego popu. Zapewni to Kuba Badach i jego zespół Poluzjanci, od 10 lat grający w niezmienionym składzie. W jednej z piosenek grupa śpiewa - "niech się wali cały świat, a ja chciałbym zostać tam" - chciałoby się dośpiewać… w Sali Wielkiej Dworu Artusa na akustycznym koncercie Poluzjantów!

Już dwa dni później śmiać się będziemy do rozpuku przy kabaretowym show Zenona Laskowika i zespołu Promile. Klasyk polskiego kabaretu przypomni swoje najbardziej rozpoznawalne skecze, udowadniając że wciąż potrafi być czuły na absurdy codzienności.

Październikowe szaleństwo kulturalne zakończy spotkanie z prof. Leszkiem Balcerowiczem, którego "przepytywać" będzie toruński dziennikarz - Tomasz Pasiut. Rozmowa toczyć się będzie wokół właśnie wydanej autobiografii Balcerowicza, zatytułowanej - Trzeba się bić. Opowieść biograficzna.

Listopad rozpoczniemy dwoma koncertami. W Zaduszki zabrzmi nostalgiczna i liryczna Renata Przemyk, obchodząca swój 25-letni jubileusz pracy scenicznej.

Tydzień później, Artur Rojek zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty, która w ostatnim czasie święci sukcesy na polskim rynku muzycznym. Koncert bez wątpienia będzie wielkim wydarzeniem. Wokalista wystąpi bowiem po raz pierwszy w Toruniu z solowym projektem, a sala Dworu Artusa, nie pierwszy raz, będzie miejscem występu z miejscami tylko stojącymi.

Druga połowa jesieni to także spotkania z ludźmi kina i teatru. Bohaterem pierwszego będzie Wojciech Mecwaldowski. Wnikliwą rozmowę na wszystkie tematy dotyczące aktora przeprowadzi dziennikarka toruńskich Nowości Paulina Błaszkiewicz. Przy okazji wizyty aktora zaprezentujemy w Artus Art Cinema film Dziewczyna z szafy, w którym Mecwaldowski stworzył niezapomnianą kreację.

Kolejny listopadowy, wolny od pracy dzień wypełni spektakl muzyczny Stanisławy Celińskiej zatytułowany Piękny świat. Program tej znanej i lubianej aktorki, z charakterystycznym silnym głosem na pewno przypadnie do gustu wszystkim widzom, tym bardziej że artystka sięgnęła po wspaniałe piosenki, do których teksty napisali Jonasz Kofta, Agnieszka Osiecka czy Wojciech Młynarski.

12 listopada przyjdzie czas na mocne, zagraniczne uderzenie - brytyjski Red Box! Któż nie pamięta synth-popowych przebojów For America czy Chenko, które w latach 80 elektryzowały niemal cały świat? Usłyszymy je tym razem w zmienionych, bardziej akustycznych aranżacjach. Zespół zaprezentuje też najnowsze, niepublikowane jeszcze utwory, które już wkrótce ujrzą światło dzienne.

Muzycznie Forte Artus Festival zakończy recital Edyty Geppert, której głos zabrzmi z towarzyszeniem trąbki i fortepianu. Och życie, kocham Cię nad życie, Nie żałuję i Jaka róża, taki cierń… więcej nic nie trzeba nadmieniać.

Jak zwykło się mówić - koniec wieńczy dzieło - zatem od strony literackiej tegoroczny FAF spuentujemy spotkaniem z Pawłem Huelle. O muzyce w cieniu Hitlera, literaturze w cieniu zbrodni, miłości w cieniu wojny i jak zawsze o starym Gdańsku opowie nam i prowadzącej wieczór Marcie Karpińskiej."

źródło: artus.torun.pl

 

TAK BYŁO NA JEDNYM Z UBIEGŁOROCZNYCH KONCERTÓW

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

znajdź

Cinema City Toruń

Życie studenckiepartnerzy

Kultura:

Gazetki promocyjne

komunikacja miejska

MZK.jpg

tagi

toruniu koncert pracy studenci student torunia film toruń festiwalu centrum cinema program festiwal bilety zdjęcia teatr wstęp warsztaty koncertu wolny miejsce miasta muzeum spotkanie artusa kino tofifest zapisy informacji odnowa godziny konkurs oferty kina teatru studiów karier kopernika toruńskie juwenalia odnowie studenckich miejsca imprezy koncerty studenta weekend uczelni nagrody stypendium

Powered by RafCloud

Współpraca

Reklama

partnerzy medialni

 

TANI FOTOGRAF