polecamy

Znajdź w Toruniu

zamieszczaj ogłoszenia

Zniżki studenckie!

zniżki studenckie

Galeria

wystep5.jpg

Polecamy

Odwiedziny

Odsłon : 1494735

Pytanie na sesję

Co sądzicie o poziomie nauczania na studiach?
 

oceń LipDub'a UMK

LipDub UMK jest?
 
Recenzje filmów z Cinama City Toruń

NOE - wybrany przez Boga - recenzja

Historia człowieka, który wybudował arkę by ocalić ludzkość i różnego gatunku zwierzynę znają nawet małe dzieci. Film „Noe, człowiek wybrany przez Boga” to przedstawienie biblijnej rzeczywistości oczyma człowieka, który kierowany bożą wolą ma uratować siebie i swoją rodzinę przed potopem. Świat w którym, żyje jest zły i przesiąknięty grzechem, dlatego rozgniewany Bóg zsyła na ludzi karę. Opowieść jest pokazana jako dylemat człowieka, który z chęci spełnia bożego nakazu skazuje ludzi na śmierć, a później zwraca się przeciwko swojej rodzinie. Ujęcie reżysera jest formą zniekształconej nieco opowieści starotestamentowej, ze względu na wprowadzając nowej postaci Ili – żony jednego z synów Noego, która odgrywa decydującą rolę w dramacie. Ciekawym zabiegiem było również wprowadzenie fantastycznych gigantów powstałych z prochu. Ze względu na spektakularne sceny kataklizmu i piękne wątki odbudowania świata, film jest warty polecenia. Mimo, że został skrojony na ekranizacje skierowaną, raczej wyłącznie dla obiorcy będącego katolikiem.

KW

 

ADWOKAT - recenzja

Tydzień temu wszedł na ekrany ADWOKAT Ridley'a Scotta - film twórcy słynnego Gladiatora, Prometeusza, Hannibala i wielu innych hitów. Film niesamowicie rozreklamowany, naszpikowany gwiazdami o jakich inni reżyserzy mogą tylko pomarzyć, opowiada historię powiązań, zalezności i pokus na łatwy zarobek. Całość zamknięta w niesamowicie stylowej oprawie. Podczas seansu można usłyszeć wiele ciekawych wypowiedzi jak np.:" Po co tęsknić za czymś co napewno nie wróci ..."  Film, który powinien zobaczyć każdy fan Brada Pitt'a, Javiera Bardem!, Penelope Cruz czy Cameron Diaz.

 


Diana - rezenzja!

Media wykreowały historię Diany na swój sposób. Film Oliver'a Hirschbiegel'a przedstawia historię mało znaną i tym właśnie zaskakuje! "Księżna ludzkich serc" pragnęła szczęścia osobistego jak każdy z nas i to właśnie dążenie przedstawia film. Jedynym mankamentem filmu jest to, iż Naomi Watts jest zbyt piękna i nie odzwierciedla granego oryginału. Widz potrzebuje wiele czasu by się przyzwyczaić do "Diany".

 

Premiery w Cinema City - 23.08.2013 - recenzja!

Blue Jasmine

Blue Jasmin to powrót do ambitniejszego kina Woodego Allena. Oglądając ostatnie filmy tego niezwykłego reżysera jak:”Zakochani w Rzymie” czy „O północy w Paryżu” można było odnieść wrażenie o oglądaniu „ podróżniczej miłosnej sielanki”. W przypadku jego najnowszego filmu czujemy, że ta niezwykła podróż dobiega końca. Film opowiada historię Jasmine, której życie pewnego dnia legło w gruzach. Cały film to niesamowita kreacja Cate Blanchett, która zachwyca i przedstawia historię kobiety, która próbuje odzyskać dawne bogate i bujne życie. Film jest mieszanką smutku i typowo „Allenowskiego” humoru. Warto wybrać się do kina i zobaczyć opowieść o wierze w złudzenia , które się nigdy nie spełniają. Dokładniejszy opis filmu po kliknięciu "więcej".
 

R.I.P.D. Agenci z zaświatów - recenzja


Wśród repertuaru Cinema City możecie nadal oglądać film w 3D, który jest odzwierciedleniem "Facetów w Czerni" naszych czasów. Zdumiewające efekty specjalne wraz z niesamowitym Jeffem Bridgesem, Kevinem Baconem, z nie typowum poczuciem humoru to widowisko dla wszystkich: studentów, rodzin, przyjaciół! Obejrzyjcie zwiastun i wyobraźcie sobie to w 3D!

 
Więcej artykułów…
  • "Obecność" w Cnema City - recenzja
  • World War Z - recenzja
  • Pokłosie - recenzja
  • Skyfall - recenzja
  • pierwsza
  • poprzednia
  • 1
  • 2
  • następna
  • ostatnia


Strona 1 z 2

znajdź

Cinema City Toruń

Życie studenckiepartnerzy

Kultura:

Gazetki promocyjne

tagi

toruniu koncert pracy studenci student torunia film toruń festiwalu centrum cinema program festiwal bilety zdjęcia teatr wstęp warsztaty koncertu wolny miejsce miasta muzeum spotkanie artusa kino tofifest zapisy informacji odnowa godziny konkurs oferty kina teatru studiów karier kopernika toruńskie juwenalia odnowie studenckich miejsca imprezy koncerty studenta weekend uczelni nagrody stypendium

Powered by RafCloud

partnerzy medialni

 

TANI FOTOGRAF