polecamy

Znajdź w Toruniu

zamieszczaj ogłoszenia

Galeria

wystep2.jpg

Polecamy

Odwiedziny

Odsłon : 2151226

Pytanie na sesję

Co sądzicie o poziomie nauczania na studiach?
 

oceń LipDub'a UMK

LipDub UMK jest?
 
Informator
Studencki słownik

SŁOWNIK STUDENCKI

Akademik - dom studencki, prowadzony przez uczelnię, gdzie studenci mogą starać się o zamieszkanie.

APL - Akademicka Przychodnia Lekarska, miejsce gdzie studenci mogą skorzystać z usługi medycznej, więcej w Informatorze.

Bielany - dzielnica Torunia, gdzie znajdziecie akademiki nr 7,8,9,10,11, bibliotekę UMK, Rektorat, studium językowe, w-f'u, Biuro Karier i nie tylko.

Dziekan - najważniejsza osoba na każdym wydziale, najważniejsza po rektorze.

Dziekanat - miejsce kontaktu studenta z uczelnią.

Dziekanka - inaczej urlop dziekański.

ECTS - European Credit Transfer System - system transferu punktów w ramach programów wyjazdów zagranicznych np. Erasmus. - ułatwienie wymiany międzynarodowej.

 

 
Uczelniane info

 


Oprócz linków zamieszczonych w dziale NIEZBĘDNE LINKI warto mieć na uwadze inne miejsca i informacje, wraz z linkiem o nich.

 

Read more

I) http://opac.bu.umk.pl - Katalog Biblioteki Uniwersyteckiej - tutaj szukamy literatury obowiązkowej i nie tylko, niezbędnej na studia.

II) https://usosweb.umk.pl - Uniwersytecki System Obsługi Studentów - zakładamy obowiązkowo konto m.in. niezbędny do rejestracji na zajęcia.

 

 
Komunikacja studencka


I) Poruszając się po mieście, korzystać będziecie z Miejskiego Zarządu Komunikacji w Toruniu. Wszystkie rozkłady znajdziecie pod adresem:

http://mzk-torun.pl/Read more

Bilety jednorazowe kosztują studentów 1,35 zł (z ważną legitymacją!) i 2,70 zł bilet normalny. Na chwilę obecną bilety miesięczne kosztują 43 zł i 86 normalne.

 

 

 

Można je nabywać między innymi: na placu Rapackiego, na ulicy Sienkiewicza 24 (zajezdnia tramwajowa), w zajezdni autobusowej na ulicy Legionów na osiedlu Koniuchy (przy Piotrze i Pawle)Pamiętajmy, iż przewóz bagażu jest bezpłatny, lecz nie wolno przewozić go na miejscach wyznaczonych do siedzenia!

 
Bezpieczeństwo toruńskiego żaka

 


Chodząc po Toruniu każdy student powinien znać numer na straż miejską - 986 (0-56) 622-58-77 i Policję 997. Napewno słyszeliście też o numerze komórkowym 112. Numer telefonu do Centrali Komendy Miejskiej Policji w Toruniu to (0-56) 641-28-11.

 

STRAŻ POŻARNA - 998 (0-56) 611-92-00

POGOTOWIE ENERGETYCZNE - 991 , GAZOWE - 992, CIEPŁOWNICZE - 993

Drodzy studenci pamiętajmy, że czasami lepiej oddać napastnikowi telefon, portfel niż leczyć się długie lata po ewentualnym ataku ostrymi narzędziami.


 
Zdrowie studenta

Miejscem, do którego kierują się studenci z problemami zdrowotnymi jest Akademicka Przychodnia Lekarska - APL

http://www.umk.pl/oferty/apl/

POD TYM ADRESEM STUDENCI ZNAJDĄ HARMONOGRAM PRZYJĘĆ LEKARZY W APL

Po pojawieniu się na miejscu każdy student będzie musiał wybrać lekarza wypełniając formularz. Zostanie poproszony o okazanie dowodu ubezpieczenia rodziców. Prawdopodobnie pierwszy raz zostanie zarejestrowany bez ważnego dowodu ubezpieczenia, a zostanie poinformowany o takim wymogu przy kolejnych wizytach. APL mieści się około 50 metrów od klubu "Odnowa" na Gagarina, czyli niedaleko Wydziału Teologii, DS11 i Centrum wychowania fizycznego UMK.

 


znajdźpartnerzy

Kultura:

Gazetki promocyjne

komunikacja miejska

MZK.jpg

tagi

toruniu koncert pracy studenci student torunia film toruń festiwalu centrum cinema program festiwal bilety zdjęcia teatr wstęp warsztaty koncertu wolny miejsce miasta muzeum spotkanie artusa kino tofifest zapisy informacji odnowa godziny konkurs oferty kina teatru studiów karier kopernika toruńskie juwenalia odnowie studenckich miejsca imprezy koncerty studenta weekend uczelni nagrody stypendium

Powered by RafCloud

Współpraca

Reklama

partnerzy medialni

 

TANI FOTOGRAF