polecamy

Znajdź w Toruniu

zamieszczaj ogłoszenia

Galeria

tan2.jpg

Polecamy

Odwiedziny

Odsłon : 2152410

Pytanie na sesję

Co sądzicie o poziomie nauczania na studiach?
 

oceń LipDub'a UMK

LipDub UMK jest?
 
Coś dla ducha

 

"Egzorcysta"- dokument z "Gazetą Polską" - polecamy

 

Dostępny do najbliższego wtorku tj. 31.07.2012

 

Wyjątkowy film już 14 marca 2012 z Gazetą Polską!

 


Rekolekcje dla studentów

Kościół Akademicki Św. Ducha (Jezuitów-centrum starówki) zaprasza na Rekolekcje wielkopostne w dniach 11–14 marca. "Rekolekcje na kryzys" to tytuł tegorocznych spotkań, które prowadzi ks. Tomasz Jaklewicz (zastępca redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”). Początek: niedziela 11 marca 2012, na wszystkich mszach świętych: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 17:00; 19:00 i 20:30. W poniedziałek, wtorek i środę podczas mszy świętych o godzinie 9:00, 15:30, 19:00.

 


Kurs Alfa 14 marca 2012

Zapisy na kurs Ewangelizacyjny. Informacje na plakacie lub pod linkiem:

http://www.bacowka-torun.pl/

Polecamy!

 
Propozycje dla studentów


Czas studiów to dla większości urlop, który dają Bogu, by usunął się w cień. Dla tych , którzy nie chcą o nim zapomnieć mimo nowego środowiska podaje kilka propozycji poniżej.

Msze Święte  skierowane dla studentów odprawiają się w większości kościołów. Są to kazania, które z reguły dają do pomyślenia i refleksji.  Na starówce większość studentów chodzi na msze Ojców Jezuitów na godzinę 19:00 (kościół najbliżej ratusza staromiejskiego – najbliżej pomnika Kopernika i Dworu Artusa). Studenci z akademików na ulicy Gagarina chodzą na msze o godzinie 20:00 na ulicę Św.Józefa, gdzie ks. Ireneusz, zawsze powie porządne kazanie, które da do myślenia, pozwoli zrozumieć to wszystko, czego nie rozumiecie w religii, a całość będzie połączona z nutką humoru, żeby nie było nudnie. Co jakiś czas Msze są opatrzone niezwykłą oprawą muzyczną, którą przygotowują studenci z Duszpasterstwa Akademickiego.  Interesujące Was godziny Mszy Św. znajdziecie na stronach podanych niżej, w zależności gdzie będziecie chcieli się udać.


Wychodząc z kościoła czujecie niedosyt?  Propozycje Duszpasterstw  Akademickich Was także powinny zaciekawić. Osobiście znam DA u Ojców Jezuitów, które bardzo Wam polecam oraz DA na ul. Józefa u Ojców Redemptorystów. Spotkacie tam niesamowitych ludzi i ofertę, która zaciekawi Was na 100%. Poniżej zamieszczam przykładową stronę  DA u Ojców Jezuitów gdzie zapoznacie się z ich propozycją spotkań.
http://www.da.umk.pl

Czasami organizowane są tkz. Kursy Alfa w Toruniu. Ostatnio u Ojców Redemptorystów na ul. Św. Józefa. Są to spotkania dla tych, którzy wierzą, i tych którzy poszukują swojej ścieżki w życiu.  

Wszystkie propozycje są odmienne od tego co oferuje głównie Toruń studentom, ale są to propozycje, które Was ubogacą, a nie pozwolą Wam upaść. Student powinien studiować wiarę.

 


 
Więcej artykułów…


znajdźpartnerzy

Kultura:

Gazetki promocyjne

komunikacja miejska

MZK.jpg

tagi

toruniu koncert pracy studenci student torunia film toruń festiwalu centrum cinema program festiwal bilety zdjęcia teatr wstęp warsztaty koncertu wolny miejsce miasta muzeum spotkanie artusa kino tofifest zapisy informacji odnowa godziny konkurs oferty kina teatru studiów karier kopernika toruńskie juwenalia odnowie studenckich miejsca imprezy koncerty studenta weekend uczelni nagrody stypendium

Powered by RafCloud

Współpraca

Reklama

partnerzy medialni

 

TANI FOTOGRAF