Wielu studentów docenia możliwości jakie daje status studenta dopiero jako  absolwent. Student, do 26 roku życia, posiada wiele ulg w różnych obszarach życia. Studentowi przysługują ustawowe 51% zniżki na komunikację, wiele ulg i promocji w różnorodnych ofertach. Przykładem mogą być wyjścia do kina, teatru, na imprezy biletowane, zakup książek, tańsze ksero, tańszy udział w kursach i szkoleniach czy również zakup studenckiego trunku jakim jest piwo.

Student może również wyjechać na wycieczki dofinansowane z uczelni, jak również wziąć udział w programach wymiany międzynarodowej. Kreatywni studenci jeżeli chcą mogą skorzystać oferty Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości i założyć firmę na preferencyjnych warunkach w odniesieniu do tradycyjnie prowadzonej działalności gospodarczej.

 

Jako student, każdy posiada prawo do dodatkowych uprawnień jakie daje prawo do studiowania na konkretnym wydziale. Przykładem może być możliwość bezpłatnego nabycia oprogramowania Microsoftu na niektórych wydziałach UMK. Studenci są także przedmiotem pożądanie przez pracodawców, którzy zatrudniając studenta na umowę zlecenie/umowę o dzieło nie są zobowiązani do odprowadzania wszystkich obowiązkowych składek. Student powinien mieć jednak na względzie , iż ta forma zatrudnienia nie wlicza się do stażu pracy.

W dobie niżu demograficznego oraz dofinansowaniu z Unii Europejskiej,  student ma bardzo duże możliwości zdobycia wysokich stypendiów w wysokości około 1000 zł netto miesięcznie. Pamiętajmy, iż większość studentów będzie pracowała przez dłuższy czas za minimalne wynagrodzenie krajowe, które teraz jest niewiele większe niż oferowane stypendia.
Student dzienny na UMK ma także możliwość ubiegania się o akademik, gdzie zamieszka za niewygórowane kwoty mając jednocześnie dostęp do internetu i nie tylko.

Podsumujmy, iż status studenta to szereg dużych możliwości jakie może czerpać każdy student. Każda korzyść ma znaczenie dla studenta i jest dla niego ważna. Zarówno prasa darmowa na wydziałach jak np.: Rzeczpospolita czy Puls biznesu wraz z większymi lub mniejszymi zniżkami stają się atrakcyjne i zachęcają do nauki.

Wśród absolwentów zdarzają się przypadki, iż studia są podejmowane, by korzystać dalej z możliwości statusu studenta. Szczególnie można podać możliwość taniego zamieszkania w akademikach, ze względu na bardzo duże koszty wynajmu pokoju czy mieszkania.

Joomla templates by Joomlashine