Studia w mieście, gdzie miasto jest tak naprawdę miastem studenckim to przyjemność. Bez toruńskich uczelni miasto by zamarło.
Wybór jest duży i każdy znajdzie coś dla siebie
Uniwersytet Mikołaja Kopernika – Uczelnia licząca się w Polsce. Zajmuje przeważnie piąte miejsce wśród najlepszych uniwersytetów w naszym kraju. Bogata oferta kierunków dostępna na stronie umk.pl. Uczelnia posiadająca renomę i prestiż według większości.
Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu – Na reklamach tejże uczelni widnieje napis "Uczelnia biznesu". Jest to szkoła prywatna, w której większość wykładających to osoby z Uniwersyetu Mikołaja Kopernika. Uczelnia starająca się rozwijać. Więcej informacji na stronie: wsb.torun.pl
Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej – Uczelnia założona przez znanego w Polsce Redemptorystę. Od poznanych mi osób dowiedziałem się, iż należycie przygotowuje praktycznie pod względem przyszłej pracy w Mediach. Możliwości po tej szkole są duże i nie ograniczają się tylko do pracy w mediach, których twórcą jest założyciel szkoły. Studenci UMK, WSB i innych uczelni mogą im pozazdrościć np. Akademików, które są malowniczo położone, jak również bardzo dobrze wyposażone. Po więcej informacji zapraszam na stronę: wsksim.edu.pl
Toruń to jedno z najstarszych miejsc w Polsce. Miasto związane głównie z Mikołajem Kopernikiem, piernikami i studentami. „Kraków Północy” to rozwijający się ośrodek gospodarczy, kulturalny i naukowy. W tym urokliwym, spokojnym mieście każdy niewątpliwie znajdzie coś dla siebie. Jest to miasto czyste, zadbane, w którym zawsze coś się dzieje.
Zarys prawdziwego Torunia zobaczycie w filmie promocyjnym miasta. Na zlecenie Urzędu Miasta Torunia zrealizował go Łukasz Karwowski z muzyką Piotra Komorowskiego.
Dla studenta Toruń to miasto niezwykle atrakcyjne, zarówno pod kontem oferty edukacyjnej, kulturalnej i ekonomicznej. Pośród oferty wielu uczelni wyższych i nie tylko, Toruń zachęca brakiem nudy pośród niewygórowanych – średnich cen utrzymania.
Po przejściu przez etap studiów można dojść do wniosku, że większość popełnia wiele błędów. Czasami słuchając starszych można pomyśleć, że mówią, żeby mówić i się chwalić się ,że wiedzą więcej. Większość także myśli po „przejściu przez studia”, że mieli jednak rację. Nasze rady dla Was są takie, że możecie się z nimi zapoznać, albo i nie. Oto one:
1) Większość – 70% wiedzy zdobytej na uczelni przydaje się w przyszłej pracy. Prędzej czy później spotkamy się z większością zagadnień podczas rekrutacji. Myślę tu głównie o dużych firmach. Oczywiście jest to zależne od kierunku studiów. Każdy student z reguły myśli po fakcie i nie pozwólmy byśmy należeli do większości.
Październik dla wielu studentów to nowy etap w ich życiu. Nowe miasto, nowi ludzie, nowe atrakcje i studia mogą niektórym przyćmić kilka ważnych spraw które powinniśmy mieć na uwadze.
1) Odwiedźmy nasze uczelniane serwisy informacyjne - czyli strony wydziałowe i uczelniane, na których odnajdziemy dokładne informacje o rzeczach, które powinniśmy zrobić. Oprócz rozpoczęcia roku akademickiego, odebrania legitymacji studenckiej, pamiętajmy, iż początek października to także terminy składania wniosków o stypendia. Jeżeli chcemy otrzymywać przykładowo stypendium socjalne, miejmy na uwadze, iż musimy zdobyć zaświadczenia o dochodach lub inne dokumenty niezbędne do przedstawienia komisji stypendialnej. Dopytujmy w dziekanatach o szczegóły lub samorządzie studenckim. Niektórzy studenci mogą mieć problem z czasowym skompletowaniem dokumentów np ze względu na miejsce zamieszkania, jeżeli nie pomyślą o tym wcześniej.
2) Pamiętajmy o wypożyczaniu niezwłocznym książek w bibliotekach wydziałowych bądź głównej. Zawsze jest ograniczona ich ilość i nie zawsze dla nas może starczyć. Gdy wykładowca zasugeruje na pierwszych zajęciach literaturę to nie odkładajmy na później wycieczki do biblioteki. Można zawsze dopytać się starszych roczników o wymaganą literaturę nawet przed pierwszymi zajęciami. Lepiej być czujnym niż kupować książki w księgarniach bądź kserować. Jeżeli nie starczy dla nas książek to nie ma powodu do paniki. Najważniejsze są książki w czasie sesji i do tego czasu możecie ją otrzymać "podpinając się" w bibliotece w kolejkę oczekujących studentów.
3) Nie dajmy się wystraszyć żadnemu wykładowcy, że będzie ciężko itp. Zwykle ściemniają i przesadzają. Jest to Wasz prawdopodobnie najlepszy czas w życiu i korzystajmy z niego jak się da!