TORUŃ: Koncert Natalii Kukulskiej, Wojciecha Gąsowskiego, Święto Tańca oraz mnóstwo atrakcji:

10 dni pełne wydarzeń kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych dla studentów i mieszkańców Torunia przygotowało miasto od 27 kwietnia do 6 maja 2018 roku.

Na niezwykłe wydarzenie od piątku 27 kwietnia zaprasza Muzeum Toruńskiego Piernika. Piernikowa projekcja świetlno-dźwiękowa w formie mappingu będzie wyświetlana dwukrotnie – o godz. 21:00 i 21:30. Projekcję będzie można zobaczyć bezpłatnie codziennie do 6 maja włącznie. Będzie to zachęta dla spacerujących wieczorową porą po starówce, bo mapping będzie widoczny z ulicy Szerokiej.

28 kwietnia w sobotę czeka nas Święto Tańca. Grupy taneczne będą prezentować się na scenie na Rynku Staromiejskim od 14:00 do 18:00.


30 kwietnia o godz. 16:00 czeka nas bezpłatna atrakcja - na scenie na Rynku Staromiejskim zobaczymy spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Baj Pomorski, poniedziałek będzie również doskonałą okazją, aby zobaczyć i zwiedzić z przewodnikiem zamknięte na co dzień sale Dworu Artusa.

1 maja rozpocznię się Majówka Rycerska na Zamku Krzyżackim, wydarzenie potrwa do 3 maja. Codziennie od 10:00 do 18:00 odbywać się będzie tutaj Jarmark Regionalny, inscenizacje historyczne i pokazy walk rycerskich. 1 maja zobaczymy między 15:00 a 19:00 m.in. pokaz turnieju rycerskiego – przybycie czeskich wojsk do Torunia 1410, 2 maja między 15:00 a 18:00 inscenizacje historyczne opowiadające wspólną historię Polski i Czech 1410, a 3 maja całość zakończy uroczysta parada historyczna z pocztem Chorągwi Husarskiej Województwa Kujawsko-Pomorskiego, która między 15:00 a 16:00 przejdzie ulicami starówki. Wstęp na Majówkę Rycerską będzie bezpłatny, a dodatkowo 1 maja o 21:30 na zamku zobaczymy spektakl „Komturia” – bilety normalny 15 zł/ulgowy 7 zł/ wersja językowa angielska lub niemiecka 30 zł,

Główną atrakcją we wtorek 1 maja będzie koncert argentyńskiego gitarzysty – José Luisa Pardo – który przyjedzie wprost z gorącej Hiszpanii. Swoją karierę zaczął w momencie, gdy w wieku 11 lat chwycił po raz pierwszy za gitarę, by wieku 13 lat odkryć bluesa, a w wieku 15 lat grywać już klubach Buenos Aires. Po ponad 15 latach koncertowania, Pardo występował niemal na całym świecie: w Południowej Afryce, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Hiszpanii, Portugalii, Rosji, Łotwie, Armenii, Brazylii, Armenii czy nawet w Indiach czy Kongo. W wielu recenzjach uznawany za tytana bluesa, którego każdy występ przejawia się niezwykłym kunsztem wykonania. W 2017 roku wydał dziewiąty album pt. „Ruccula for Dracula”. Koncert odbędzie się o godz. 20:00 na Rynku Staromiejskim. Wstęp bezpłatny.

Środa 2 maja upłynie pod hasłem Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Przewidziane są uroczystości wojskowe na Skwerze im. Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej (godz. 14:00), a także specjalny Piknik na Rynku Staromiejskim (godz. 14:45). Nie zabraknie także atrakcji związanych z drugim dniem Majówki Rycerskiej w Centrum Kultury Zamek Krzyżacki. W godz. 10:00 – 19:00 czeka nas Jarmark Regionalny, natomiast w godz. 15:00 – 18:00 różnorodne atrakcje takie jak: inscenizacje historyczne z pokazami walk, turniej rycerski, turnieje średniowieczne dla mieszkańców i turystów.
O godz. 18:00 na Rynku Staromiejskim usłyszymy natomiast koncert Orkiestry Wojskowej z Torunia, a w Dworze Artusa o g. 19:00 zobaczymy występ Zespołu Kameralnego MULTICAMERATA na Dzień Poloneza (w ramach XXV Festiwalu Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich PROBALTICA 2018). Na sam koniec dnia, o g. 22:00, nieopodal Ratusza Staromiejskiego, obejrzeć będzie można zjawiskowy nocny pokaz walk rycerskich z ogniem.

W czwartek, 3 maja 2018 r., odbędą się tradycyjnie obchody związane z 227. Rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja. Obchody rozpoczną się Mszą Św. w Intencji Ojczyzny o godz. 12:00, po której nastąpi Uroczystość Wojskowa z udziałem Husarii oraz recital fortepianowy pt. "Polskie Melodie".


W sobotę 5 maja na Rynku Staromiejskim potkania teatralno-nowocyrkowych pt. „Przetrwam – Opowieść Pani Durabo” o godz. 16:00, a o 20:00 koncert gwiazdy – Natalii Kukulskiej z takimi przebojami jak „Zakochani”, „Na koniec świata” czy „Im więcej ciebie tym mniej” – wstęp również bezpłatny.

 


Zwieńczeniem toruńskiej Majówki, będzie koncert autora nieśmiertelnych hitów „Zielone wzgórza nad Soliną” czy „Gdzie się podziały tamte prywatki” – piosenkarza Wojciecha Gąssowskiego. Występ o godz. 18:00 na Rynku Staromiejskim. Wstęp bezpłatny.  W niedzielę 6 maja będziemy również kibicować kolarzom i rowerzystom-amatorom w trakcie wyścigu Velo Toruń.

 

W Ciechocinku będzie inaczej:

 

Joomla templates by Joomlashine