1)    Akademik jest fajny, gdy trafisz na fajnych ludzi. Każdy student ma swoją definicję, kogo by chciał spotkać.
2)    Wspólna łazienka, kuchnia – miejsce integracji może stać się także koszmarem.  Lokatorzy nie sprzątający po sobie, brudzący wszędzie tam gdzie się pojawią.  
3)    Zdarzają się kradzieże. Nie ma miejsc np. w 3osobowym  pokoju  na klucz gdzie można sobie coś schować chyba ,że zorganizujecie sobie takie.


4)    Przydzielone osoby są zazwyczaj z różnych kierunków, różnych wydziałów. Każdy student chce mieć życie studenckie, jak również musi zaliczyć sesję egzaminacyjną. Egzaminy są uzależnione od tego co się studiuje, więc będą niewątpliwie sytuacje ,że będziesz chciał się uczyć, a inni imprezować i odwrotnie.
5)    Małe pokoiki

6)    Czasami w WC, pod prysznicem nie ma zamknięć, więc pełna swoboda wykluczona

7)    Ceny akademików nie są już takie tanie jak się wydaje…  Dokładając np. 100 zł do czynszu możesz rozważać pokój wynajmowany poza akademikiem

 

Podsumowanie

Liczba plusów i minusów jest porównywalna, a każdy z nas dodatkowo ma  także swoje wyobrażenia, które po zsumowaniu pomogą podjąć  decyzję.  Miejsca i pokoje wynajmowane w akademikach  praktycznie nie różnią się niczym oprócz standardu wyposażenia od wynajmowanych pokoi w prywatnych akademikach, pokojach wynajmowanych w mieszkaniach studenckich, głównie jako współlokator. Wystąpią tu jednak podobne problemy jak w akademikach.  Dlatego informacja na temat wynajmu w innych miejscach będzie wyłącznie uzupełnieniem.

Joomla templates by Joomlashine