studentmn.jpg

TORUŃ: Koncert Natalii Kukulskiej, Wojciecha Gąsowskiego, Święto Tańca oraz mnóstwo atrakcji:

10 dni pełne wydarzeń kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych dla studentów i mieszkańców Torunia przygotowało miasto od 27 kwietnia do 6 maja 2018 roku.

Na niezwykłe wydarzenie od piątku 27 kwietnia zaprasza Muzeum Toruńskiego Piernika. Piernikowa projekcja świetlno-dźwiękowa w formie mappingu będzie wyświetlana dwukrotnie – o godz. 21:00 i 21:30. Projekcję będzie można zobaczyć bezpłatnie codziennie do 6 maja włącznie. Będzie to zachęta dla spacerujących wieczorową porą po starówce, bo mapping będzie widoczny z ulicy Szerokiej.

28 kwietnia w sobotę czeka nas Święto Tańca. Grupy taneczne będą prezentować się na scenie na Rynku Staromiejskim od 14:00 do 18:00.

Za niecały miesiąc Juwenalia! Na facebooku Samorządu Studenckiego pojawiają się pierwsze informacje dotyczące imprezy. Z pierwszych grafik dowiadujemy się, że Juwenalia będą trwać 2 dni. Podobno ma zostać zorganizowane 35 wydarzeń plenerowych, ma wystąpić ponad 20 artystów na głównej scenie oraz klubowej. Pochód Juwenaliowy oraz śniadanie na trawie odbędzie się w piątek, co zaburza znaną nam wieloletnią już tradycję. Sami studenci nie kryją rozczarowania, co jest zrozumiałe. Dzień przed Juwenaliami zorganizowana zostanie impreza „BEFORE FUTURALIA”, która odbędzie się w Od Nowie oraz imprezy plenerowe. Poczekamy i zobaczymy, co wyjdzie z tych zmian. 

Z oficjalnych informacji zamieszczonyc na FB mają wystąpić:

14. edycja akcji Toruń za pół ceny zgromadziła rekordową liczbę 218 punktów, z których oferty będzie można skorzystać o połowę taniej. Wielka akcja rabatowa na terenie Torunia odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia 2018 r. Studenci powinni szczególnie skorzystać z oferty, która czasami jest dla nich nieosiągalna, ze względu na ograniczony budżet. Pełną ofertę z podziałem znajdziecie klikając TUTAJ


Ciekawą ofertę przygotowało Muzeum Okręgowe (pięć oddziałów w Toruniu w tym Ratusz i Muzeum Toruńskiego Piernika) oraz Muzeum Etnograficzne.  Goście z całej Polski będą mogli zwiedzić Centrum Kultury Dwór Artusa Centrum Sztuki Współczesnej czy Centrum Kongresowo-Kulturalne Jordanki, poznać tajemnice kosmosu w toruńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym w Piwnicach, zwiedzić Toruń z przewodnikiem i wybrać na tematyczne warsztaty w Baju Pomorskim czy u Toruńskich Partaczy. W ramach oferowanych ze zniżką imprez kulturalnych mamy m.in.: spektakl „#ciemność” Teatru Wilama Horzycy, spektakl „Ludziom na pocieszenie” Teatru Afisz (w Hotelu Bulwar) lub „Ludzie inteligentni” Impresariatu Adria (CKK Jordanki) koncert Musica Graciana (CKK Jordanki), koncert symfoniczny Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej (CKK Jordanki) oraz bilety na koncerty organizowane przez Dwór Artusa.

Sto trzydzieści wydarzeń, takich jak wykłady, pokazy laboratoryjne i plenerowe, inscenizacje, dyskusje, koncerty, pokazy filmowe czy spektakle teatralne czeka na studentów i mieszkańców Torunia w nadchodzącym tygodniu.  Od osiemnastu lat istnienia Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki celem postawionym przez jego organizatorów jest popularyzacja nauki i sztuki.

Program do pobrania w wersji pdf

Relacja z 2015 roku zrealizowana przez umktv:

Zaplanowane wydarzenia odbywać się będą w różnych miejscach naszego miasta. Aktywny udział w imprezie biorą nie tylko pracownicy toruńskich uczelni, ale także lokalnych przedsiębiorstw oraz instytucji. W ciągu kilku festiwalowych dni prezentowane będą osiągnięcia kilkudziesięciu dziedzin nauki, a także sztuki. Widzowie będą mogli od kuchni poznać miejsca na co dzień niedostępne - naukowe laboratoria i warsztaty pracy uczonych i artystów, a także przedstawicieli różnych firm oraz instytucji. Festiwal umożliwia również poznanie naukowego punktu widzenia, dotyczącego wielu problemów i zjawisk życia codziennego.

Festiwal zostanie zainaugurowany w piątek 20 kwietnia o godzinie 19:00 w Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu, gdzie odbędzie się uroczysty koncert.

Szczegółowe informacje na temat festiwalu znajdziecie TUTAJ

Zastanawiasz się, gdzie znaleźć ludzi takich, jak Ty? Ciekawych świata, pełnych energii, a przede wszystkim – gotowych robić coś więcej, niż tylko wypełniać codzienne obowiązki? Właśnie ruszyła rekrutacja do AIESEC – globalnej organizacji młodych. Wyślij zgłoszenie online do 21 stycznia i zacznij rozwijać siebie i nasze środowisko!

AIESEC to organizacja prowadzona przez młodych ludzi w ponad 120 krajach na świecie. Jej członkowie zajmują się realizacją międzynarodowych projektów dla lokalnych społeczności. W ten sposób zdobywają praktyczne doświadczenie i rozwijają umiejętności miękkie. Dzięki temu, że próbują swoich sił w różnych obszarach, łatwiej zdecydować im, co chcą robić w przyszłości. Dołącz do AIESEC – poszerzaj swoją wiedzę o świecie; przekonaj się, jak to jest pracować w grupie; poznaj swoje mocne i słabe strony i to, jak na nich kapitalizować; sprawdź się w nowym środowisku i naucz znajdować rozwiązania w każdej sytuacji.

Zespół Hańba, Kasia Kowalska, Ania Dąbrowska, Piotr Rogucki oraz wielu innych artystów oddało hołd Grzegorzowi Ciechowskiemu w Toruńskiej Odnowie! Następny koncert już za rok!

zdjęcia: KLIKNIJ

Joomla templates by a4joomla