StudentwToruniu.pl

polecamy

zamieszczaj ogłoszenia

Galeria

Polecamy

Odwiedziny

Odsłon : 2679035

Pytanie na sesję

Co sądzicie o poziomie nauczania na studiach?
 

oceń LipDub'a UMK

LipDub UMK jest?
 
Coś dla ducha

 

"Egzorcysta"- dokument z "Gazetą Polską" - polecamy

 

Dostępny do najbliższego wtorku tj. 31.07.2012

 

Wyjątkowy film już 14 marca 2012 z Gazetą Polską!

 


Rekolekcje dla studentów

Kościół Akademicki Św. Ducha (Jezuitów-centrum starówki) zaprasza na Rekolekcje wielkopostne w dniach 11–14 marca. "Rekolekcje na kryzys" to tytuł tegorocznych spotkań, które prowadzi ks. Tomasz Jaklewicz (zastępca redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”). Początek: niedziela 11 marca 2012, na wszystkich mszach świętych: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 17:00; 19:00 i 20:30. W poniedziałek, wtorek i środę podczas mszy świętych o godzinie 9:00, 15:30, 19:00.

 


Kurs Alfa 14 marca 2012

Zapisy na kurs Ewangelizacyjny. Informacje na plakacie lub pod linkiem:

http://www.bacowka-torun.pl/

Polecamy!

 
Propozycje dla studentów


Czas studiów to dla większości urlop, który dają Bogu, by usunął się w cień. Dla tych , którzy nie chcą o nim zapomnieć mimo nowego środowiska podaje kilka propozycji poniżej.

Msze Święte  skierowane dla studentów odprawiają się w większości kościołów. Są to kazania, które z reguły dają do pomyślenia i refleksji.  Na starówce większość studentów chodzi na msze Ojców Jezuitów na godzinę 19:00 (kościół najbliżej ratusza staromiejskiego – najbliżej pomnika Kopernika i Dworu Artusa). Studenci z akademików na ulicy Gagarina chodzą na msze o godzinie 20:00 na ulicę Św.Józefa, gdzie ks. Ireneusz, zawsze powie porządne kazanie, które da do myślenia, pozwoli zrozumieć to wszystko, czego nie rozumiecie w religii, a całość będzie połączona z nutką humoru, żeby nie było nudnie. Co jakiś czas Msze są opatrzone niezwykłą oprawą muzyczną, którą przygotowują studenci z Duszpasterstwa Akademickiego.  Interesujące Was godziny Mszy Św. znajdziecie na stronach podanych niżej, w zależności gdzie będziecie chcieli się udać.


Wychodząc z kościoła czujecie niedosyt?  Propozycje Duszpasterstw  Akademickich Was także powinny zaciekawić. Osobiście znam DA u Ojców Jezuitów, które bardzo Wam polecam oraz DA na ul. Józefa u Ojców Redemptorystów. Spotkacie tam niesamowitych ludzi i ofertę, która zaciekawi Was na 100%. Poniżej zamieszczam przykładową stronę  DA u Ojców Jezuitów gdzie zapoznacie się z ich propozycją spotkań.
http://www.da.umk.pl

Czasami organizowane są tkz. Kursy Alfa w Toruniu. Ostatnio u Ojców Redemptorystów na ul. Św. Józefa. Są to spotkania dla tych, którzy wierzą, i tych którzy poszukują swojej ścieżki w życiu.  

Wszystkie propozycje są odmienne od tego co oferuje głównie Toruń studentom, ale są to propozycje, które Was ubogacą, a nie pozwolą Wam upaść. Student powinien studiować wiarę.

 


 
Więcej artykułów…


znajdźpartnerzy

Kultura:

komunikacja miejska

Współpraca

Reklama

partnerzy medialni

 

TANI FOTOGRAF